Ochutnejte výherce Vinaře roku

Na pražském Žofíně se rozdávaly ceny. A nebyly to ceny ledajaké! O titul Vinař roku 2021 zde soutěžila česká a moravská vinařská smetánka. A my můžeme s radostí oznámit, že na Rohlíku najdete tu nejlepší tekutou révu, která v tomto roce spatřila světlo světa. Ať už jde o vítězná vinařství nebo finalisty. Tak pozvedněme sklenky a připijme si: na zlaté české ručičky!

divider
 
 

ZÁMECKÉ VINAŘSTVÍ BZENEC

Vinařství se nachází v krásném a romantickém prostředí Bzeneckého zámku. Výrobou vín v zámeckých sklepech navazuje na významnou historii tohoto místa. Zde o svá vína pečují zkušení sklepmistři a zároveň dbají na tradiční principy výroby vína a šetrné zpracování hroznů. 

 

MIKROSVÍN MIKULOV

Vinařství žijící vlastním životem, podřizující vše přírodě. Pálavské mikroklima, půdy bohaté na vápník a osobitý lidský přístup dávají vínům jedinečnost a nezaměnitelný charakter. Chloubou vinařství jeRyzlink vlašský, který pěstují na nejvýše položených tratích jihozápadního pásu Pálavy. Mikrosvín Mikulov patří již dlouhé roky mezi nejvýznamnější producenty predikátních vín z terroir Pálava. 

 

SONBERK

Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice Sonberk, založená již ve 13. století, s ojedinělým výhledem na nejkrásnější dominantu Moravy je místem se skutečným geniem loci. Na více než 40 hektarech pěstují zejména Ryzlink rýnský, Pálavu a Tramín způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí.

divider

Ostatní finalisté

 
Společnost Znovín Znojmo a.s. patří ke stálicím moravského vinařství a svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Denně prodá 17 000 lahví a její produkce tak patří mezi segment 3,5 % všech vín, která se v České republice vypijí.
 

V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice, Leopold Volařík, naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků. Rozvoj vinařské tradice přerušila násilná kolektivizace a návrat k vinařství byl možný až po revoluci v roce 1989, kdy v restitucích byly postupně vraceny vinice původním majitelům.

 

Vinselekt Michlovský a.s.byl založen v roce 1993 Doc. Ing. Milošem Michlovským, DrSc. z Rakvic, který zasvětil celý svůj život šlechtění a pěstování révy vinné se zaměřením na produkci velmi kvalitních vín. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009.