Ochutnejte výherce Vinaře roku

Ve víně je prý pravda a jedna velká pravda opět vyšla najevo. Pokud se ptáte, jaká vinařství to v Čechách a na Moravě umí nejlíp, známe odpověď. 20. ročník prestižní národní soutěže o titul Vinař roku 2022, o kterém rozhodli ti nejlepší světoví degustátoři, určil pořadí a rozdal medaile. A my se můžeme pochlubit, že na Rohlíku najdete lahve od všech tří výherců a většiny finalistů. Tak pozvedněme sklenky a připijme si: na zlaté české ručičky!

divider
 
 

MIKROSVÍN MIKULOV

Vinařství žijící vlastním životem, podřizující vše přírodě. Pálavské mikroklima, půdy bohaté na vápník a osobitý lidský přístup dávají vínům jedinečnost a nezaměnitelný charakter. Mikrosvín Mikulov patří dlouhé roky mezi nejvýznamnější producenty predikátních vín z terroir Pálava. Chloubou vinařství je Ryzlink vlašský, který pěstují na nejvýše položených tratích jihozápadního pásu Pálavy, ale na Rohlíku máme i jejich další odrůdy a celých pět degustačních setů. Vyzkoušejte třeba Ryzlink Vlašský 2020. Když vám zachutná, můžete ho koupit rovnou i v kartonu. 

 

VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK

V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice, Leopold Volařík, naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků. Rozvoj vinařské tradice přerušila násilná kolektivizace a návrat k vinařství byl možný až po revoluci v roce 1989, kdy se vinice vrátily původním majitelům. Ochutnejte třeba Ryzlink vlašský Terroir 2019.

 

VINAŘSTVÍ SPIELBERG

V překrásné krajině tradiční vinařské oblasti Kyjovska, najdete pod pásem Ždánického lesa půvabnou vinařskou obec Archlebov a v ní vinařství Spielberg. Jejich víno pochází z vlastních vinic o rozloze takřka 65 ha s různým stářím. Mladé vinice dávají svěží štíhlejší vína a díky vinicím 40 let starým zase vznikají vína hutná a extraktivní. Díky ekologickému pěstování révy a jejího moderního zpracování, se Spielbergu daří produkovat přívlastková vína ve špičkové kvalitě. Na Rohlíku vám můžeme nabídnout sedm typů jejich vín od Chardonnay po BIO Ryzlink vlašský i degustační set o šesti lahvích.

divider

Ostatní finalisté

 

Letošní vítěz kategorie Rodinné vinařství pochází ze Skalky u Kyjova a patří mezi nejvýznamnější výrobce přírodních vín ze Slovácké vinařské podoblasti. Zakladatel Ing. Luděk Šebesta přetvořil původní družstevní podnik na zpracování hroznů na krásné vinařství s unikátní architekturou podobnou některým francouzským chateau. Areál skýtá úchvatné výhledy na okolní vinařskou krajinu a pohoří Chřiby.

 

BRZY PRO VÁS NASKLADNÍME

 

Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem. Sprašová vinice Sonberk, založená už ve 13. století, s ojedinělým výhledem na Pálavu je místem se skutečným geniem loci. Na více než 40 hektarech pěstují zejména Ryzlink rýnský, Pálavu, Merlot a Tramín způsobem, který je šetrný k životnímu prostředí.

 

Jak už název napovídá, vinařství se nachází v krásném a romantickém prostředí Bzeneckého zámku. Výroba vín v zámeckých sklepech navazuje na významnou historii tohoto místa. O vína tu pečují zkušení sklepmistři, kteří dbají na tradiční principy výroby vína a šetrné zpracování hroznů. Rádi vám dovezeme některé ze sedmi jejich vín, třeba Rulandské šedé pozdní sběr, Tramín červený 2020 nebo Sauvignon 2019.

 

Thaya, česky Dyje, je jedno z nejprogresivnějších vinařství na Znojemsku, které ale nezapomíná na respekt k přírodě a ctí svůj region. Na svých 105 hektarech vinic, které se nachází v katastru pěti vyhlášených vinařských obcí znojemska, pracují šetrně, v symbióze s místními přírodními podmínkami a do výroby vína nezasahují více, než je nutné.
 

BRZY PRO VÁS NASKLADNÍME

 

Vinařství Václav je malé vinařství z Hustopečí s vlastními vinicemi v obci Kurdějov. Zaměřují se na produkci limitovaných šarží vín ve čtyřech řadách, které odpovídají charakteru zdejších viničních tratí. Jejich vinařská cesta je prý krásná a slunečná a taky někdy obtížná, deštivá i mrazivá, ale má jasný cíl: vyrobit skvělé víno. Takové, kterého se budete chtít znovu napít. 

 

BRZY PRO VÁS NASKLADNÍME