Vinotéka na Rohlik.cz

Vinotéka na Rohlik.cz

Milí zákazníci,

sestavila jsem pro vás nový sortiment vína, který osloví snad každého milovníka vín.
Předně bychom vám rádi představili tři vína z produkce Nového vinařství, které jsem pro vás osobně vybrala a která obdržela značku Rohlik.cz.
Nově najdete novinky jak tuzemských vín od těch nejlepších vinařství, tak z Francie a Itálie, i dalších tradičních vinařských zemí.
Nedávno také proběhlo vyhlášení prestižní soutěže Vinař roku 2018 a těší nás, že vám můžeme nabídnout průřez těmi nejlepšími víny jak od vítězů, tak i finalistů tohoto hodnocení.

Na zdraví!

Marie Mlynaříková
Sommelierka Rohlik.cz

 
divider

Privátní vína pro Rohlik.cz vybrána naší sommeliérkou

 
divider
 

Vinařská oblast Morava

divider

Zahraniční bílá vína

Zahraniční červená vína

divider

Champagne, Sekty, Prosecco a Cava

 

Bio vína

Vinařská oblast Čechy

divider

Perlivá vína

Dealkoholizovaná vína

Champagne

Sýry k vínům

Vyzrálý sýr z francouzského pohoří Jura se díky svému plnému aroma dobře hodí k vyzrálému Chardonnay z apelace Mersault v Burgundsku. Tradiční sýr a tradiční víno jsou správná dvojka.
 
divider

Delikatesy k vínům

Příslušenství k vínu

 
Říká se, že většina vína na světě se vypije dříve, než by měla, tedy dříve, než dosáhne optimální kondice a dokáže nabídnout ze sebe to nejlepší. Pokud víno máme opravdu rádi, postupem času dojdeme do fáze, že si budeme kupovat více lahví, než spotřebujeme, a velmi často právě z důvodu, abychom nechali víno pár let zrát, než dosáhne jisté dokonalosti a plně se projeví jeho charakter. Ne každý však má k dispozici vinný sklípek, nicméně možností je v dnešní době více. Určitou pomocí může být klimatizovaná vinotéka na různé množství lahví, avšak v mnoha případech slouží spíše jako „příruční“ skládek na vína, která běžně konzumujeme.
Tomu, jak správně otevřít víno, předchází příprava lahve, tedy ideální natemperování, zklidnění atd. Je potřeba si uvědomit, že víno je v podstatě živý organismus, a tak je třeba se k němu chovat. Tedy žádný nákup lahve, na hodinu do mrazáku a pak otevřít a pít.
 

Voda vhodná k vínu