Užijte si vinobraní jako v moravském sklípku

Užijte si vinobraní jako v moravském sklípku

Léto je pomalu u konce a to na jižní Moravě znamená pouze jedno. Sezóna vinobraní je v plném proudu a v místních sklípcích se vesele slaví, popíjí víno a hoduje. Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího z moravských vinic a sklípků. Užijte si pravé vinobraní v pohodlí svého domova.

divider

Gurmánské hody

Moravské vinobraní je svátkem všech gurmánů! Kdy jindy než na podzim, když všechno uzraje, je čas hodovat a slavit? V Rohlíku vám tento týden chceme přinést kousek Moravy a atmosféru vinných sklípků přímo k vám domů. Vyberte si z naší nabídky báječných moravských vín a dobrot k vínu.

divider

To nejlepší z našich vinic

 

Velkopavlovická vinařská podoblast

Velkopavlovická podoblast se nachází v nejteplejší a nejslunnější oblasti České republiky a díky tomu je proslulá vynikajicími víny. Tradičně se zde pěstují především odrůdy Tramín červený, Rulandské šedé nebo Frankovka, na zdejších teplých svazích se ale daří i dalším známým vinným odrůdám.

divider

Mikulovská vinařská podoblast

Mikulovská podoblast je považována za nejstarší vinařskou oblast na Moravě, ve které celá tradice započala. Tato kouzelná krajina kolem Mikulova, Pálavy, Lednice a Valtic je proslulá především odrůdami Chardonnay, Pálava nebo Ryzlink, místní vinaři ale dokáží vykouzlit lahodná vína téměř ze všech odrůd.

 
divider

Uvařte si podzimní menu z vína

divider

Chuťovky k vínu

Pravé moravské vinobraní se neobejde bez stolu plného výborných sýrů, kvalitních uzenin a různých slaných pochutin. Na Rohlíku tento týden můžete ochutnat vyzrálé sýry z Holandska, poctivé moravské klobásy Fuet, sušené šunky nebo různé slané dobroty. Záleží jen, na co budete mít zrovna chuť.

divider

Staňte se opravdovým znalcem vína

 

Tento geniální průvodce z vás udělá opravdového znalce vína

 

Jak si vybrat to správné víno k večeři? Úspěch opravdového odborníka se skrývá v detailu. A o víně to platí dvojnásob! Jaké víno se hodí do jaké sklenice, při jaké teplotě má být podáváno a taky jak a s čím jej správně servírovat se dozvíte

v tomto článku.

divider

To nejlepší z evropských vinic