VRATNÉ TAŠKY NA ROHLÍKU

VRATNÉ TAŠKY NA ROHLÍKU

Tak dlouho jste na to čekali a psali si o to. A teď jsou konečně tady! Řeč je samozřejmě o vratných taškách, do kterých můžete na Rohlíku nově nakupovat. Tyhle pratelné zázraky jsou vyrobené z recyklovaných plastových lahví a mají až o 80 % menší dopad na životní prostředí. Tak dost řečí a jdeme na to!

JAK TO FUNGUJE?

JAKOU CESTU TAŠKA UJDE?

ČASTÉ DOTAZY

Kolik vratných tašek mám k dispozici?
Při zaplacení vratné zálohy máte k dispozici 20 vratných tašek. V případě, že počet aktuálně nevrácených vratných tašek je 20 a více, budou vám další objednávky dodány v papírových taškách, a to až do doby, kdy počet nevrácených vratných tašek bude nižší, než 20.


Kde zjistím kolik vratných tašek mám momentálně nevrácených?
Počet tašek k vrácení najdete ve svém profilu.


Co mám udělat pro vrácení zálohy?
Pokud si nepřejete dále využívat vratné tašky, prosím kontaktujte naši zákaznickou podporu – písemně nebo telefonicky. Operátor nejprve ověří počet vrácených tašek a v případě nevrácení kompletního počtu vám vrátíme poměrnou část zálohy (1 taška = 12,5 Kč).
Můžete si vybrat, zda chcete zálohu vrátit formou kreditů anebo připsat zpátky na váš účet.


Z čeho jsou tašky vyrobeny?
Vratné tašky jsou vyrobené ze 100 % recyklovaného plastu (rPET) - materiálu získaného z recyklovaných PET lahví. Na výrobu 1 tašky byly využity 2 plastové lahve.
 

Jsou vratné tašky ekologičtější variantou? I když jsou z plastu?
Ano, celkový dopad na životní prostředí (parametry spotřeba energie, půdy a vody) je u použití na základě výsledků studie provedených společností LCA Studia nižší až o 80 % vs papírové tašky. Při srovnání množství uhlíkové stopy jsou vratné tašky ve výsledcích lepších o 60 %, i přes započtení dopravy.


Co se děje s taškami po 25 použitích?
Opotřebené nebo poškozené tašky, které už nelze využívat, dáváme znovu recyklovat. Jedná se o materiál bez zbytečných příměsí a je tedy vhodný k dalšímu zpracování.

VRATNÉ TAŠKY V ČÍSLECH