VÝBĚROVÁ ZAHRANIČNÍ VÍNA POUZE PRO PREMIUM

Abyste si dokázali vychutnat ta nejlepší vína, nemusíte absolvovat someliérský kurz nebo dělat dojmy cizími termíny. Objevte kolekci našich výběrových a často limitovaných vín a připijte si o svátcích něčím opravdu výjimečným! Většina z těchto prémiových vín se navíc pyšní vysokými oceněními od světově známých vinařských kritiků. A není divu, jde o ty nejlepší značky z nejproslulejších vinařských oblastí jako je Bourgogne, Bordeaux, Piemonte, Toscany nebo Veneto. A pouze pro vás, naše Premium zákazníky, je nabídka ještě výjimečnější. Tak se rozmazlete u vánočního stolu s exluzivní vínem i vy. Zasloužíte si to.

Vína z oblasti Piemonte

Po Toskánsku je Piemont nejvýznamnějším regionem produkující vína špičkové kvality. Dělí se na dvě podoblasti – Alba a Asti, jejichž název se promítá do názvu jednotlivých vín. Pěstují se tu jak bílé, tak i modré odrůdy. Samotná vína se tu vyrábí, ale vždy jen 100% z jedné odrůdy, nikdy se nekombinují.

Vína z oblasti Toscana

Nejlepší vína Itálie se tu pěstují už od dob Etrusků. Vinice leží na svazích s kamenitou půdou a břidlicovou drtí, kde mají dostatek světla a jsou optimálně odvodněné. Pěstují se tu odrůdy Sangiovese, Canaiolo, Trebbiano a Cabernet Sauvignon, ze kterých se vyrábí světoznámé Chianti.

Vína z oblasti Bourgogne

O titul nejprestižnější oblasti světa soupeří Bourgogne s Bordeaux už stovky let. Tento jinak poměrně malý region v povodí řeky Saone má viniční tratě ve vyšších polohách svahů, a na jejich převážně vápencovém podloží se daří nejvíce odrůdám Pinot Noir a Chardonnay.

Vína z oblasti Umbria

Umbrie, ležící ve středu Itálie, je proslulá svými kopci, malebnými vesničkami a historickými městy. Svou popularitu získalo umbrijské víno díky třem nejznámějším DOC oblastem – Orvieto, Torgiano a Montefalco. Hlavně Orvieto je známé použitím "místních" odrůd jako Grechetto, Trebbiano, Procanico, Malvasia, Sangiovese, Canaiolo a dává suchá, svěží, řízná vína z Umbrie.

Vína z oblasti Abruzzo

Jedna z nejkrásnějších italských vinařských oblastí se rozprostírá na hornatém a kopcovitém terénu s dostatkem vláhy. Z modrých odrůd tu převažují Montepulciano a Sangiovese, z bílých pak Trebbiano, ze kterého se produkují vína jako stvořená k pokrmům z mořských plodů.

Vína z oblasti Bordeaux

Tato vinařská oblast se stala synonymem pro kvalitní červená vína. Na levém břehu oblasti je půda s vyšším obsahem štěrku, který svědčí odrůdám typu Cabernet Sauvignon. Pravý břeh s hlinitější půdou vyhovuje rychleji zrajícímu Merlotu. Bordeauxská vína vhodně doplní hovězí, jehněčí i zvěřinu.