VÝBĚROVÁ ZAHRANIČNÍ VÍNA POUZE PRO PREMIUM

Abyste si dokázali vychutnat ta nejlepší vína, nemusíte absolvovat someliérský kurz nebo dělat dojmy cizími termíny. Objevte kolekci našich výběrových a často limitovaných vín a připijte si o svátcích něčím opravdu výjimečným! Většina z těchto prémiových vín se navíc pyšní vysokými oceněními od světově známých vinařských kritiků. A není divu, jde o ty nejlepší značky z nejproslulejších vinařských oblastí jako je Bourgogne, Bordeaux, Piemonte, Toscany nebo Veneto. A pouze pro vás, naše Premium zákazníky, je nabídka ještě výjimečnější. Tak se rozmazlete u vánočního stolu s exluzivní vínem i vy. Zasloužíte si to.

Vína z oblasti Piemonte

Po Toskánsku je Piemont nejvýznamnějším regionem produkující vína špičkové kvality. Dělí se na dvě podoblasti – Alba a Asti, jejichž název se promítá do názvu jednotlivých vín. Pěstují se tu jak bílé, tak i modré odrůdy. Samotná vína se tu vyrábí, ale vždy jen 100% z jedné odrůdy, nikdy se nekombinují.

Vína z oblasti Toscana

Nejlepší vína Itálie se tu pěstují už od dob Etrusků. Vinice leží na svazích s kamenitou půdou a břidlicovou drtí, kde mají dostatek světla a jsou optimálně odvodněné. Pěstují se tu odrůdy Sangiovese, Canaiolo, Trebbiano a Cabernet Sauvignon, ze kterých se vyrábí světoznámé Chianti.