Nejlepší vinotéka ve městě

Připravili jsme pro vás velkou spoustu vynikajících vín. Náš vinný sklep oplývá samými vytříbenými kousky, všech vůní, barev a chutí, vhodnými pro každou příležitost. A co k vínu servírovat za dobroty? To vám samozřejmě také prozradíme!

divider

JAKO V BAVLNCE

 
divider
 

NAŠE VRCHÍ SOMELIÉRKA

Marie Maštalířová

Pod jejím dohledem k nám putují všechna vína a plní se náš velký vinný sklep, pyšnící se širokým výběrem těch nejlepších vín z celého světa.

MARUŠKA DOPORUČUJE

VIVINO

Můžete si být jistí, že ve výběru u nás neuděláte krok vedle, což potvrdí i aplikace Vivino. Díky hodnocení milionů znalých pijanů vína vám prozradí i to, co se mezi vinaři pouze šeptá.

 

Kam se vydáte koštovat?

divider

FRANCIE

Vína z Francie ctí i ostatní země jako ta nejlepší na světě. Nikde jinde na světě nejsou tak rozmanité klimatické podmínky, které by umožňovaly pěstování všech klasických odrůd, jako právě tady.

LAHODA Z FRANCOUZSKÉHO ATELIERU

 

U vstupu do Kinského zahrady na pražské Malé Straně najdete nádhernou oázu vytříbené evropské gastronomie s nejsilnějším vlivem Francie. Na prvním místě je čerstvost, kvalita a původ surovin, které ve vašich ústech – v kombinaci se správným způsobem přípravy – vykouzlí absolutní chuťovou symfonii. Na menu zde najdete mořské ryby a plody moře, ale i speciální sezonní nabídku. Pro suroviny dojíždí z restaurace osobně až na Moravu, do Rakouska nebo Maďarska či Francie. A jak už název restaurace napovídá, k vínům si tu skrze perfektní pokrmy najde cestu každý.

 

Restaurace nám pro vás exklizivně prozradila recept na francouzskou klasiku - KOHOUTA NA VÍNĚ, tak neváhejte ochutnat. 

 

Chci recept »

 

Vína z francie a sýry? Dokonalá souhra! Přikusovat k vínu sýr a nějakou dobrou, čerstvou bagetu je nutnost.

divider

ITÁLIE

Se svými 20 vinařskými oblastmi je Itálie jedním z největších producentů vína na světě. Réva roste v různých klimatických podmínkách takřka po celé zemi, což vínům dodává na rozmanitosti.

 
divider

NĚMECKO

Severní poloha a chladnější podnebí našich západních sousedů dává vzniknout vínu především v bílých odrůdách. Nejznámější z nich, Riesling, má s velkou pravděpodobností původ v povodí řeky Rýn. Díky přísným pravidlům při zpracování je pak zaručena ta nejvyšší kvalita.

 
divider

RAKOUSKO

Horké denní teploty střídají chladnější noci a tvoří tak ideální podmínky pro svěží aromatická vína. Typy půd jsou velmi rozmanité, stejně tak i chuť samotných vín.

 
divider

ŠPANĚLSKO

Slunné španělské klima svědčí zejména výrazným červeným vínům, která mají nezaměnitelnou plnou chuť.

 
divider

ARGENTINA

Dostatek slunce a andská voda, plná minerálů, vytváří skvělé podmínky pro kvalitní, vysoce cukernatá vína. Nejtypičtější modré odrůdy zdejších vinařství jsou Malbec a Tempranillo

 
 
divider

NOVÝ ZÉLAND

Novozélandské vinice jsou ty nejjižnější i nejvýchodnější na světě. Klima je podobné středozemnímu, což révě velmi svědčí. Na více než polovině vinic zraje odrůda Sauvignon Blanc, která se stala synonymem novozélandského vinařství.

 
divider

CHILE

Chile je patrně nejstarší vinařskou oblastí v celé Jižní Americe. Okolo pobřeží jsou ideální podmínky pro pěstování vín, která jsou plná s elegantní ovocnou chutí. Díky přírodním podmínkám a geografické poloze se tu nevyskytuje mnoho škůdců a pěstování révy probíhá prakticky bez nutnosti postřiků.