• V Den české státnosti fungujeme stejně, jako každý jiný den. Užijte si volno a nákupy nechte na nás! Bez front až ke dveřím. 
Zastavme sucho v Česku

PLANETU MÁME JEN JEDNU

Naši zemi letos trápí největší sucho za posledních 500 let. A zbytek světa na tom není o moc lépe. Planetu však máme jen jednu, takže se na ni na Rohlíku snažíme brát ohled. Ne vždy se nám to daří na 100 %, ale podporujeme lokální farmáře, kvalitní potraviny a udržitelné chovy i zemědělství. Proto jsme připravili malého průvodce aktivitami, kterými může každý z nás trochu přispět ke zmírnění následků velkého sucha.

divider

DŮVODY STÁLE VĚTŠÍHO SUCHA A JEHO NÁSLEDKŮ

Klimatická krize a s ní související oteplování planety.

 

Nešetrné průmyslové zemědělství, narušená biodiverzita a zvýšená míra eroze půdy, která ztrácí schopnost zadržovat vodu.

 

Pěstování plodin, které prohlubují půdní erozi – například kukuřice či řepky.

 

Zbytečné a nevhodné sečení, včetně eliminace větších travnatých ploch ve městech.

 

Masivní, nešetrná produkce hovězího masa po celém světě.

divider

PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA VODY PŘI PRODUKCI POTRAVIN

 
divider

JAK MŮŽEME SPOLEČNĚ POMOCI?

 

JEZME ALTERNATIVY MASA

 

Maso je pro mnohé z nás něco, bez čeho si talíř prostě nedovedeme představit. Jeho masová produkce ale dává výrazně zabrat klimatu. Naštěstí u nás najdete celou kategorii kvalitních rostlinných alternativ, které jsou šetrné k planetě i k vašemu zdraví.

 

DO SPECIÁLNÍ VÝŽIVY

KDYŽ MASO, TAK RADĚJI FARMÁŘSKÉ

 

Menší farmáři často více dbají na udržitelný chov a etické zacházení se zvířaty. Maso ve výsledku není nacpané nežádoucí chemií, dobytek se pase na volných pastvinách a chuťově jde o vyšší ligu. Prostě místo průmyslu pořádná dávka srdce a řemesla. I za cenu o něco vyšší ceny.

 

VYBRAT FARMÁŘSKÉ MASO

 
 

PODPORUJEME REGIONÁLNÍ FARMÁŘE

 

Čeští a moravští farmáři koukají na potraviny jinak. Dbají na udržitelné pěstování, které prospívá půdě, krajině, zvířatům i nám lidem. Proto na Rohlíku najdete kategorii Čerstvě sklizeno a v ní českou zeleninu a ovoce, které vám u vás místo dovozu přes půl světa bude už za 6 hodin od sklizně.

 

CHCI TO Z POLE

JEZME ZDRAVĚJI A UDRŽITELNĚJI

A protože nejsnáze se vždy začíná s drobnou pomocí, připravili jsme pro vás několik alternativních receptů právě z kvalitních, farmářských surovin. Stačí si vybrat, přímo v receptu nakoupit suroviny a je to!