• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Nutrilon 2 Kojenecké mléko je instantní mléčná výživa pro děti od 6 měsíců do 12 měsíců.

Dóza obsahuje odměrku pro snadné dávkování, lehkým stiskem dózu jednoduše otevřete i uzavřete, budete tak při přípravě mléka zvládat více činností najednou. Na vnitřním okraji se nachází plastový pásek pro zarovnání odměrky pro přesné dávkování. Hygieničnost a čerstvost zajistí balení s ochrannou atmosférou.

Mléko Nutrilon obsahuje unikátní směs prebiotik GOS/FOS napodobující funkci prebiotik mateřského mléka.

Použití

  1. Vysterilizujte všechno používané nádobí a převařte pitnou vodu určenou pro kojence. Nechte ji v konvici vychladnout asi 30 minut na přibližně 40 °C. Odpovídající množství převařené vody (viz tabulka na obale) vlijte do vysterilizovaného hrnečku.
  2. Na dávkování vždy používejte přiloženou odměrku. Prášek v ní zarovnejte pomocí speciálního plastového pásku uvnitř obalu.
  3. Do hrnečku s vodou přidejte odpovídající množství prášku (viz tabulka na obale). Uzavřete hrneček a 10 sekund ho důkladně protřepejte ve svislé poloze.
  4. Před podáváním ověřte teplotu mléčné směsi kápnutím na vnitřní stranu zápěstí a ihned podávejte.

O výrobci

Společnost Nutricia je již od roku 1896 průkopníkem v oblasti nutričních řešení s cílem pomáhat zlepšovat život svých zákazníků a umožnit jim prožívat plnohodnotně každý den. Za filosofií a úspěchem stojí mnohaletý výzkum a inovace. Díky svému portfoliu provázejí výrobky společnosti Nutricia člověka celým jeho životem. Nutricia podporuje zdravý růst a vývoj již během prvních 1000 dnů života a nabízí řešení v některých zdravotních výzvách – pro předčasně narozené děti, při potravinových alergiích apod.

Od roku 2007 je společnost Nutricia součástí skupiny Danone a přispívá k naplňování celosvětové vize „One Planet. One Health“. Produkty společnosti Nutricia jsou na českém trhu dostupné již více jak 25 let, reprezentovány značkami Nutrilon, Hami či Nutridrink.

Skladování

Po každém použití obal pečlivě uzavřete. Uchovávejte na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Spotřebujte do 1 měsíce od otevření. Skladujte v suchu a chladu do 25 °C.

Baleno v ochranné atmosféře.

Upozornění

Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Výrobek je určený pro výživu kojenců starších šesti měsíců. Nutrilon 2 má být součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte a nemá se používat jako náhrada mateřského mléka během prvních šesti měsíců života. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla věku šesti měsíců by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě, v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení.

Důležité rady: Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin, poté zlikvidujte. Neohřívejte stravu v mikrovlnné troubě, abyste předešli opaření dítěte v důsledku nerovnoměrného ohřátí. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním.

Výrobce

Nutricia a.s. 
V parku 2294/2
148 00 Praha 4 
Česká republika

Složení

Laktóza
Z mléka
Rostlinné oleje
Řepkový
Kokosový
Slunečnicový
Olej z mikrobiologických zdrojů
Maltodextrin
Sušené odtučněné mléko
Koncentrát syrovátkové bílkoviny (z mléka)
Galaktooligoacharidy8 %91121
Z mléka
Fruktooligosacharidy0.6 %
E170 - Uhličitany vápenaté
Rybí olej
E332 - Citronany draselné
E509 - Chlorid vápenatý
Cholin chlorid
E300 - Kyselina L-askorbová
E301 - Askorban sodný
Taurin
Emulgátor
E322 - Lecitiny
Síran železnatý
E341 - Fosforečnany vápenaté
E511 - Chlorid hořečnatý
Inositol
DL-α-tokoferyl acetát
Síran zinečnatý
L-tryptofan
Disodná sůl uridin 5‘-monofosfátu
Cytidin 5´- monofosfát
Adenosin 5´- monofosfát
Sodná sůl inosin 5´- monofosfátu
Nikotinamid
L-karnitin
Sodná sůl guanosin 5´monofosfátu
D-pantothenát vápenatý
Kyselina pteroylmonoglutamová
Kyselina listová
Síran měďnatý
Retinyl palmitát
E307 - Alfa-tokoferol
DL-α-tokoferol
D-biotin
Thiamin hydrochlorid
Cholekalciferol
Kyanokobalamin
Pyridoxin hydrochlorid
E101 - Riboflavin
Síran manganatý
Jodid draselný
Fytomenadion
Seleničitan sodný
Galaktooligosacharidy ve 100 g výrobku0.8
Fruktooligosacharidy ve 100 g výrobku0.8
Zobrazit vše

Nutriční hodnoty na 100 ml

Energetická hodnota294 kJ/70 kcal
Tuky3.2 g
z toho nasycené mastné kyseliny1.4 g
Sacharidy8.7 g
z toho cukry8.6 g
Bílkoviny1.4 g
Sůl0.06 g
Vláknina0.6 g

Alergeny

Ryby
Sójové boby
Mléko
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.