Kiwi, koš

1 kg
59,90 Kč 59,90 Kč/kg
Země původu: Itálie, Chile,

Popis produktu

Kiwi je ovoce, plod popínavých dřevin rodu aktinidie, pocházejících z Číny. Ve 20. letech 20. stol. se rozmohlo domácí pěstování kiwi. Ve 40. letech se již přešlo na komerční pěstování a dlouhou dobu držel Nový Zéland prvenství ve vývozu kiwi. V současné době je vedoucím producentem kiwi Itálie.
Kiwi je velikostí podobné slepičímu vejci, slupka je hnědá a chlupatá, dužina obvykle zelená. Slupka není zdravotně závadná a dá se jíst. Kiwi má vysoký obsah vitamínu C, dále vitamín E, B1, B2, A, D, hořčík a draslík. Kiwi jsou lahodné, příjemně sladké, šťavnaté a mají měkkou dužninu.

Použití

Kiwi můžeme jíst syrové nebo tepelně upravené. Kvůli změkčovacímu enzymu není dobré kiwi používat v dezertech a moučnících, které obsahují mléko nebo mléčné výrobky. Přesto je kiwi v kombinaci se šlehačkou v mnoha oblíbených dezertech. Kiwi chutná nejlépe v čerstvém stavu, ale můžeme z něho dělat i kompoty, koláče, ovocné dezerty, marmelády, používá se ke zdobení dezertů a výrobků studené kuchyně. Kiwi je možno použít také jako náplň do palačinek, k ochucení jogurtů nebo zmrzliny. V poslední době se kiwi také užívá při výrobě džusů nebo míchání koktejlů. Do nápojů je vhodné kiwi oloupat, protože jinak se do nápoje ze slupky rozmixováním rozptýlí příliš mnoho hořkých látek, které sice nejsou nezdravé, ale způsobují nepříjemnou chuť. Kiwi lze i sušit.

Skladování

Tvrdé kiwi zrají po několika dnech až týdnu při pokojové teplotě, ne však na slunci. K rychlejšímu zrání dochází, když je vložíme do papírového sáčku s jablkem, hruškou nebo banánem.

Složení

Kiwi