Rajčata cherry, vanička

250 g
Bez éček
24,90 Kč 99,60 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Maroko,

Popis produktu

Oblíbená kulatá/oválná rajčátka cherry ve vaničce.
Drobná rajčátka rostou v hroznech a velikostí i tvarem připomínají větší třešeň. Mají červenou barvu a svěže voní po rajčatech. Malá i velká rajská jablíčka obsahují velkou část abecedy vitamínů. Kromě velkého množství vitamínu C, dále pak vitamínů A, B, E a K, lykopen, což je látka podobná beta karotenu a také velké množství antioxidantů. 

Použití

Malá cherry rajčátka se používají především do zeleninových salátů a těstovinových pokrmů, někdy pouze jako dekorace. Jako se dávají na dortíky třešničky, dávají se na ozdobu salátů cherry rajčátka.
V teplé kuchyni se s cherry rajčátky setkáte zejména ve Středomoří. Jsou oblíbenou ingrediencí k přípravě zeleninových i masových špízů a rizota.
Tomatové třešinky svou velikostí a tvarem oslovují hlavně děti. Jsou jim mnohem sympatičtější nežli velká rajčata. Navíc se ani nemusí krájet. Ozdobte s nimi svačinku. Na listu zeleného salátu se vedle růžovoučké šunky a žlutých plátků sýra budou krásně vyjímat. Pro zpestření můžete zkusit také jejich žlutou variantu.

Skladování

Při běžné pokojové teplotě vydrží i několik dnů. Při skladování v ledničce obvykle tvrdnou a ztrácení své charakteristické aroma.

Složení

Rajčata cherry
Kulatá / oválná
I. jakost