Prospan

PROSPAN sirup 100ML

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
229,90 Kč 229,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Přípravek Prospan je fytofarmakum (rostlinný léčivý přípravek). Přípravek Prospan obsahuje jako účinnou složku suchý extrakt z břečťanového listu. Prospan sirup pro děti, mladistvé a dospělé se používá k léčbě akutních zánětů dýchacích cest provázených kašlem. Přípravek uvolňuje hleny v dýchacích cestách, usnadňuje vykašlávání a ulevuje od kašle. Po poradě s lékařem se dále užívá k léčbě chronických zánětů dýchacích cest provázených kašlem. Sirup na kašel Prospan pro miminka, děti, mladistvé i dospělé. Balení obsahuje 100 ml.

Léčivou látkou je: 700 mg Hederae helicis folii extractum siccum (suchý extrakt z břečťanového listu 5?7,5:1 ve 100 ml sirupu. Extrakční činidlo: ethanol 30% (m/m). Dalšími složkami jsou: kalium-sorbát, bezvodá kyselina citrónová, krystalizující sorbitol 70%, xanthanová klovatina, třešňové aroma, čištěná voda.

Dávkování: Dávkování přípravku Prospan pro kojence (Děti do 1 roku věku): 2,5 ml sirupu dvakrát denně (což odpovídá 35 mg Hederae helicis folii extractum siccum - suchý extrakt z břečťanového listu). Dávkování přípravku Prospan pro děti mezi 1-5 lety věku: 2,5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 52,5 mg Hederae helicis folii extractum siccum). Dávkování přípravku Prospan pro děti mezi 6-9 lety věku: 5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 105 mg Hederae helicis folii extractum siccum). Dávkování přípravku Prospan pro dospělé, dospívající a děti nad 10 let: 5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 105 mg Hederae helicis folii extractum siccum). V případě potřeby mohou dospělí (při silných potížích či v případě vyšší tělesné váhy) užívat 7,5 ml sirupu třikrát denně (což odpovídá 157,5 mg Hederae helicis folii extractum siccum).

Kontraindikace: Neužívejte, jestliže jste alergický(á) na suchý extrakt z břečťanového listu nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. Před užitím přípravku Prospan se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. V případě, že se objeví dušnost, horečka anebo krev či hnis ve vykašlávaném hlenu, je třeba poradit se ihned s lékařem nebo lékárníkem. Pozorně čtěte příbalovou informaci!

Výrobce: ENGELHARD ARZNEIMITTEL

EAN: 4104480705434

SUKL kód: 202353

Farmakoterapeutická skupina: Břečťanový list

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek