Febichol

FEBICHOL 100MG Měkká tobolka 50

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
169,90 Kč 169,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Přípravek Febichol užívají dospělí a dospívající starší 15 let k léčbě trávicích obtíží při chronických (vleklých) onemocněních jater a žlučových cest (poruchách činnosti žlučníku, chronickém zánětu žlučníku, chronických žlučových kamenech, chronických onemocněních jater provázených trávicími obtížemi způsobenými poruchou nebo onemocněním žlučových cest) a stavech po chirurgickém odstranění žlučníku nebo po zánětu jater (hepatitidě).

Léčivou látkou je fenipentol. Pomocnými látkami jsou glycerol 85%, sodná sůl měďnatého komplexu chlorofylinu, želatina.

Dávkování: Dospělí a dospívající starší 15 let obvykle užívají 2 tobolky přípravku Febichol 3x denně (vždy těsně před jídlem), nemocní s méně závažnými obtížemi mohou přípravek Febichol užívat jen občas, podle potřeby (2 tobolky těsně před jídlem). Tobolky se polykají vcelku, nerozkousané (obsah má silně palčivou, hořkou chuť!) a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (např. sklenkou vody).

Kontraindikace: Pro nedostatek zkušeností není přípravek Febichol určen k léčbě dětí a dospívajících do 15 let. Nepoužívejte přípravek v průběhu těhotenství a v období kojení. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Noventis

EAN: 8595014730118

SUKL kód: 119658

Farmakoterapeutická skupina: Jiná léčiva k terapii onemocnění žlučových cest

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek