Milí zákazníci, poptávka po naší službě se díky mimořádné situaci dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více lidí, kteří nás teď potřebují, omezujeme maximální počet položek v nákupu na 45. Dál děláme vše pro to, abychom ještě více navýšili naši kapacitu. Všechny vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Zelí bílé krouhané

500 g
21,90 Kč 43,80 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Krouhané, čerstvé, bílé zelí - polotovar k rychlému použití.
Hlávkové zelí je rostlina pěstovaná jako košťálová zelenina, jedna z forem vyšlechtěné brukve zelné. Listy zelí obsahují bílkoviny, organické kyseliny (jablečnou, citronovou, glukuronovou, jantarovou, tartronovou, mravenčí a jiné), cukr, vitaminy C, Bl, B6, H, E, beta-karoten, kyselinu nikotinovou, pantotenovou, listovou, dále tuky, aminokyseliny (tryptofan, lyzin, metionin, tyrozin, histidin a další), celulózu, makro i mikroprvky (draslík, hořčík, železo, stříbro, cín, olovo, titan, molybden, nikl, vanadium a další). Je třeba připomenout, že zelí obsahuje velké množství vitaminu C ve formě takzvaného askorbigenu, což je forma kyseliny askorbové, která se téměř neničí i při jeho dalším zpracování. 

Použití

Krouhané hlávkové zelí se hodí syrové do salátů, vařené slouží jako příloha.
Salát Coleslaw: nakrájené zelí dáme do hlubší mísy, lehce osolíme a pěstí pomačkáme. Přidáme na hrubší nudličky nastrouhané mrkve, na proužky pokrájenou cibuli a všechnu zeleninu zamícháme. Posolíme, podle chuti opepříme, zakápneme olivovým olejem a vmícháme jeden kelímek bílého jogurtu - můžeme přidat ještě pár lžič majonézy. Na závěr přihodíme několik snítek kopru a vše důkladně zamícháme. Kopr není nutný, ale celý salát krásně provoní. Dáme do ledničky odpočinout a podáváme k masu nebo s pečivem.

O výrobci

Výroba lahůdek Vojkov vznikla v roce 1997, zabývá se výrobou lahůdkářského zboží: saláty, pomazánky, chlebíčky, obložená vejce, aspikové výrobky, rybí výrobky, sekaná, tepelně opracované masné výrobky ,masné polotovary, obložené mísy, chuťovky, knedlíky. Také vyrábí zboží na rodinné a podnikové oslavy a rauty.

Skladování

Skladujte při teplotě 1 - 5°C, po otevření spotřebujte do 24 hod.

Výrobce

Jan Třešňák
Výroba lahůdek Vojkov
257 53 Vojkov 20
Česká republika

Prohlášení Regina obaly s.r.o.
Tímto prohlašujeme, že vauovací sáčky jsou vyrobeny z výrobní folie, která je z Polyamidu a z Polyethylenu (PA/PE), tudíž se standardně recyklují a můžete je třídit do žluté popelnice. 

Složení

Zelí bílé

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota123 kJ/29 kcal
Tuky0.2 g
z toho nasycené mastné kyseliny g
Sacharidy4.1 g
z toho cukry g
Bílkoviny g
Sůl g
Vláknina g