Pyridoxin

PYRIDOXIN LÉČIVA 20MG Tableta 20

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
169,90 Kč 169,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Pyridoxin (vitamin B6) patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Pyridoxin je důležitý v činnosti různých enzymů, které jsou nezbytné pro rozklad a zužitkování bílkovin, cukrů a tuků z potravy a pro přeměnu zásobních cukrů v játrech a svalech na energii, pro normální funkci centrálního nervového systému a kůže. Vitamin B6 je důležitý pro tvorbu červených krvinek a protilátek. Nedostatek vitaminu B6 se projevuje slabostí, předrážděností, kožními chorobami, záněty dutiny ústní a jazyka a popraskáním rtů.

Léčivou látkou je pyridoxini hydrochloridum (vitamin B6) 20 mg v 1 tabletě. Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, aluminium-stearát a dihydrát dinatrium-edetátu.

Dávkování: Dospělí obvykle užívají l/2 - l tabletu denně. Dávkování u dětí se liší v závislosti na závažnosti onemocnění a tělesné hmotnosti dítěte.

Kontraindikace: Neužívejte přípravek Pyridoxin Léčiva, pokud jste alergičtí na pyridoxini hydrochloridum nebo na kteroukoli další složku uvedenou ve složení tohoto přípravku. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Zentiva

EAN: 8594739043633

SUKL kód: 280

Farmakoterapeutická skupina: Pyridoxin (vitamin B6)

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek