Ecoproduct

Ecoproduct BIO Hovězí maso hrudí s kostí

cca 0,55 kg

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 9 DNŮ

Prémiová kvalitaOd českého farmářeBIO

cca

 200,00 Kč 363,60 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

50+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Maso z hrudní části patří do kategorie předního hovězího masa. Poskytuje dobře prorostlé a velice chutné maso s vyšším obsahem vaziva.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: 8–12 dní

Maso ve společnosti ecoproduct zraje 8–12 dní. Zrání je suché. Původ masa je z ČR. Maso pochází z mladého býka do 24 měsíců nebo býka starého maximálně 30 měsíců, z jalovice velmi výjimečně.

Hovězí hrudí se rozděluje na tři části. Přední hrudí, které je známé rovněž pod názvem špička, se vyznačuje vysokým podíle prorostlého masa a obsahuje méně kostí. Střední část hrudí zahrnuje hrudní kost a je silně pokryto tukem. Zadní část je nejlibovějším hrudím a obsahuje nízký podíl kostí.

U produktů firmy ecoproduct si můžete být jisti nejvyšší kvalitou. Klade velký důraz na výběr jednotlivých kusů dobytka a maximálně dbá o citlivé a humánní zacházení se zvířaty.

Použití

Hrudí je ideálním masem pro přípravu silných vývarů, kdy vařené maso můžeme použít rovněž do polévky. Lze jej však připravit i pozvolným pečením či dušením. Znalci masa dokáží toto maso využít také při přípravě rolád.

Skvělou volbou je dušené hovězí hrudí s mrkví. Zkuste si jej uvařit podle následujícího receptu:

Hovězí hrudí očistíme, osušíme a ze všech stran vydatně osolíme a opepříme. Zakryjeme a dáme přes noc odležet do lednice. Mrkev oloupeme a nakrájíme na dílky. Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno. Špek nakrájíme nadrobno.V hrnci rozehřejeme máslo, přidáme slaninu a krátce orestujeme. Přidáme mrkev s cibulí, osolíme, přidáme koření a orestujeme dozlatova. Na zeleninu dáme nasolené hrudí, zalijeme vodou, zakryjeme poklicí a společně dusíme do změknutí. Když je maso měkké, vylovíme koření, odkryjeme a vydusíme na hustší šťávu. Ihned podáváme, ideálně s vařeným bramorem.

O výrobci

Ecoprodukt s.r.o. je společnost rodinného typu opírající se o zázemí vlastní biofarmy. Snaží se svým zákazníkům zprostředkovat kvalitní potraviny, a to jak z vlastní produkce - z farmy Jelcovy Lhotky, tak z dalších ekofarem v regionu.

Společnost se specializuje na prodej vyzrálého hovězího, jehněčího masa a dalších produktů v bio kvalitě. Celý proces výroby masa od nákupu živého skotu po konečný prodej zákazníkům je zcela v jejich rukou, a proto mohou svým zákazníkům garantovat nejvyšší kvalitu zboží.

Kladou velký důraz na výběr jednotlivých kusů skotu a maximálně dbají o citlivé a humánní zacházení se zvířaty, jak během přepravy, tak během porážky. Zvířata se před porážkou nechávají uklidnit, takže hladina stresových hormonů v mase není zvýšená jako u konvenčního hovězího a maso je proto měkčí a zdravější.

Původ masa

Maso v bio kvalitě pochází výhradně z ekologických chovů speciálních masných plemen. Zvířata jsou krmena rostlinnou stravou a s pesticidy a umělými hnojivy se nikdy nesetkají. Nesnaží se vylepšit chuť, vůni, vzhled či trvanlivost chemickými náhražkami a cizorodými látkami, zatěžujícími lidský organismus. Do rukou spotřebitelů se dostávají kvalitní přírodní potraviny, které běžné maso předčí nejen kvalitou, ale i chutí a vzhledem.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

ecoproduct s.r.o.
Jelcovy Lhotky 5
39301, Pelhřimov
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 9 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Brisket - hovězí hrudí s kostí bio