Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Ecoproduct BIO Hovězí pupek

cca 0,61 kg
Od českého farmářePrémiová kvalitaBIO
cca 322,00 Kč 529,90 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Hovězí BIO pupek od společnosti ecoproduct je kus výjimečně chutného masa.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: 8-12 dní

Maso ve společnosti ecoproduct zraje 8-12 dní. Zrání je suché. Původ masa je z ČR. Maso pochází z mladého býka do 24 měsíců nebo býka starého maximálně 30 měsíců, z jalovice velmi výjimečně.

Pupek můžete znát však pod jinými názvy jako třeba flank nebo bok bez kosti. Dlouhý plochý sval je optimálně prorostlý tukovými žilkami a tvoří ho hrubá svalová vlákna. Díky obsahu tuku je krásně šťavnatý a má výraznou chuť i vůni.

U produktů firmy ecoproduct si můžete být jisti nejvyšší kvalitou. Klade velký důraz na výběr jednotlivých kusů dobytka a maximálně dbá o citlivé a humánní zacházení se zvířaty.

Použití

Nejčastěji se podává vařený nebo dušený, z vyzrálých řezů lze připravit skvělé steaky. Skvěle chutná v kombinaci s tradičními omáčkami, dušený na kořenové zelenině nebo houbách. Dobře vyzrálé maso se používá k přípravě Flank steaku, který se opéká nebo griluje vcelku a poté krájí na tenké plátky.

Připravte si doma na oběd hovězí pupek nadivoko:

Plát masa z pupku nakrájíme na stejnoměrně velké kostky a opepříme. Kořenovou zeleninu (mrkev, celer a petržel) a cibuli očistíme a rozkrájíme na kostky. Ty nasypeme do hrnce a orestujeme na sádle, poté přidáme divoké koření (celý pepř, nové koření, bobkový list) a kostky masa. Opečeme ze všech stran, osolíme, zalijeme červeným vínem, které necháme svařit na třetinu (2/3 vína se musí odvařit, aby se zvýraznila jeho chuť) a podlijeme vývarem. Vše lehce zavaříme na plotně, poté vložíme do trouby předehřáté na 180 °C. Necháme takto dusit přikryté cca 1,5 až 2 hodiny dokud není maso měkké. Průběžně podléváme a mícháme. Měkké maso vyjmeme a z výpeku vyndáme celé koření. Výpek dochutíme solí a zeleninu můžeme ve šťávě rozmixovat a zjemnit kouskem másla. Podáváme ideálně s rýží.

O výrobci

Ecoprodukt s.r.o. je společnost rodinného typu opírající se o zázemí vlastní biofarmy. Snaží se svým zákazníkům zprostředkovat kvalitní potraviny, a to jak z vlastní produkce - z farmy Jelcovy Lhotky, tak z dalších ekofarem v regionu.

Společnost se specializuje na prodej vyzrálého hovězího, jehněčího masa a dalších produktů v bio kvalitě. Celý proces výroby masa od nákupu živého skotu po konečný prodej zákazníkům je zcela v jejich rukou, a proto mohou svým zákazníkům garantovat nejvyšší kvalitu zboží.

Kladou velký důraz na výběr jednotlivých kusů skotu a maximálně dbají o citlivé a humánní zacházení se zvířaty, jak během přepravy, tak během porážky. Zvířata se před porážkou nechávají uklidnit, takže hladina stresových hormonů v mase není zvýšená jako u konvenčního hovězího a maso je proto měkčí a zdravější.

Původ masa

Maso v bio kvalitě pochází výhradně z ekologických chovů speciálních masných plemen. Zvířata jsou krmena rostlinnou stravou a s pesticidy a umělými hnojivy se nikdy nesetkají. Nesnaží se vylepšit chuť, vůni, vzhled či trvanlivost chemickými náhražkami a cizorodými látkami, zatěžujícími lidský organismus. Do rukou spotřebitelů se dostávají kvalitní přírodní potraviny, které běžné maso předčí nejen kvalitou, ale i chutí a vzhledem.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–3 °C.

Výrobce

ecoproduct s.r.o.
Jelcovy Lhotky 5
39301, Pelhřimov
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 9 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 5 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Bavette - hovězí pupek bio