Ecoproduct

Ecoproduct BIO Hovězí pupek

cca 0,57 kg

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 6 DNŮ

Prémiová kvalitaOd českého farmářeBIO

cca

 283,00 Kč 499,90 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

800+ zákazníků má v Oblíbených

Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Zákazníci Rohlik milují!

Důkazem je více než 22 tisíc hodnocení v Googlu s průměrnou hodnotou 4,9 hvězdičky. Nakupujte u nás a zamilujte se také.

Hovězí BIO pupek od společnosti ecoproduct je kus výjimečně chutného masa.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: 8–12 dní

Maso ve společnosti ecoproduct zraje 8–12 dní. Zrání je suché. Původ masa je z ČR. Maso pochází z mladého býka do 24 měsíců nebo býka starého maximálně 30 měsíců, z jalovice velmi výjimečně.

Pupek můžete znát však pod jinými názvy jako třeba flank nebo bok bez kosti. Dlouhý plochý sval je optimálně prorostlý tukovými žilkami a tvoří ho hrubá svalová vlákna. Díky obsahu tuku je krásně šťavnatý a má výraznou chuť i vůni.

U produktů firmy ecoproduct si můžete být jisti nejvyšší kvalitou. Klade velký důraz na výběr jednotlivých kusů dobytka a maximálně dbá o citlivé a humánní zacházení se zvířaty.

Použití

Nejčastěji se podává vařený nebo dušený, z vyzrálých řezů lze připravit skvělé steaky. Skvěle chutná v kombinaci s tradičními omáčkami, dušený na kořenové zelenině nebo houbách. Dobře vyzrálé maso se používá k přípravě Flank steaku, který se opéká nebo griluje vcelku a poté krájí na tenké plátky.

Připravte si doma na oběd hovězí pupek nadivoko:

Plát masa z pupku nakrájíme na stejnoměrně velké kostky a opepříme. Kořenovou zeleninu (mrkev, celer a petržel) a cibuli očistíme a rozkrájíme na kostky. Ty nasypeme do hrnce a orestujeme na sádle, poté přidáme divoké koření (celý pepř, nové koření, bobkový list) a kostky masa. Opečeme ze všech stran, osolíme, zalijeme červeným vínem, které necháme svařit na třetinu (2/3 vína se musí odvařit, aby se zvýraznila jeho chuť) a podlijeme vývarem. Vše lehce zavaříme na plotně, poté vložíme do trouby předehřáté na 180 °C. Necháme takto dusit přikryté cca 1,5 až 2 hodiny dokud není maso měkké. Průběžně podléváme a mícháme. Měkké maso vyjmeme a z výpeku vyndáme celé koření. Výpek dochutíme solí a zeleninu můžeme ve šťávě rozmixovat a zjemnit kouskem másla. Podáváme ideálně s rýží.

O výrobci

Ecoprodukt s.r.o. je společnost rodinného typu opírající se o zázemí vlastní biofarmy. Snaží se svým zákazníkům zprostředkovat kvalitní potraviny, a to jak z vlastní produkce - z farmy Jelcovy Lhotky, tak z dalších ekofarem v regionu.

Společnost se specializuje na prodej vyzrálého hovězího, jehněčího masa a dalších produktů v bio kvalitě. Celý proces výroby masa od nákupu živého skotu po konečný prodej zákazníkům je zcela v jejich rukou, a proto mohou svým zákazníkům garantovat nejvyšší kvalitu zboží.

Kladou velký důraz na výběr jednotlivých kusů skotu a maximálně dbají o citlivé a humánní zacházení se zvířaty, jak během přepravy, tak během porážky. Zvířata se před porážkou nechávají uklidnit, takže hladina stresových hormonů v mase není zvýšená jako u konvenčního hovězího a maso je proto měkčí a zdravější.

Původ masa

Maso v bio kvalitě pochází výhradně z ekologických chovů speciálních masných plemen. Zvířata jsou krmena rostlinnou stravou a s pesticidy a umělými hnojivy se nikdy nesetkají. Nesnaží se vylepšit chuť, vůni, vzhled či trvanlivost chemickými náhražkami a cizorodými látkami, zatěžujícími lidský organismus. Do rukou spotřebitelů se dostávají kvalitní přírodní potraviny, které běžné maso předčí nejen kvalitou, ale i chutí a vzhledem.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

ecoproduct s.r.o.
Jelcovy Lhotky 5
39301, Pelhřimov
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 6 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Bavette - hovězí pupek bio