Pitahaya (Red dragon fruit) volně

cca 360 g

cca

 214,22 Kč 599,90 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

60+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Thajsko, Vietnam,
Víte, že...
Doručení až k vám domů? S námi bez debat!

Užijte si doručení do 15 minut. Od kartáčku na zuby až po opravdu těžké bedny. Úsměv přibalen :)

Pitahaya červená je tropickou superpotravinou, která je populární zejména v Asii. Je balena do banánového listu, bez plastového obalu.

Tento sladký plod kaktusu je texturou podobný kiwi. Chuťově se také podobá tomuto zelenému ovoci skříženému s melounem. Semínka mají jemně oříškovou chuť.

Použití

Ostrým nožem plod podélně rozkrojte. Vnitřek ovoce vydlabejte lžičkou nebo nakrájejte na kostičky pomocí vertikálních a horizontálních řezů. Poté do slupky zezadu zatlačte a vytlačte kostičky ven, odtrhnětě je ručně nebo lžičkou. Takto můžete pitahayu přidat do salátů, smoothies, do jogurtu nebo si ji vychutnat jen tak. Pro zvýraznění chuti podávejte se šťávou z limetky.

Tip! Z pitahayi si můžete připravit tzv. Pitahaya bowl.

Mraženou pitahayu rozmixujte spolu s banánem, lesním ovocem a trochou kokosového mléka. Přelijte do misky a podávejte s nakrájeným ovocem, semínky a ořechy jako zdravou snídani nebo svačinu.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Na kuchyňské lince můžete pitahayu skladovat asi 3 dny, v chladničce v plastovém sáčku vydrží asi 2 týdny. Po rozkrojení vydrží v chladničce v plastovém sáčku jen velmi krátce, proto je lepší ji v takovém případě skladovat nakrájenou na kostičky v mrazáku.