Přeskočit navigaci
-5 %
OLYNTH PLUS 1MG/ML+50MG/ML Nosní sprej, roztok 1X10ML

OLYNTH PLUS 1MG/ML+50MG/ML Nosní sprej, roztok 1X10ML

1 ks159,90 Kč/ks
Produkt z
BENU lékárna
15990
169,90 Kč
-5 % do 31. 5.

Olynth Plus nosní sprej je váš pomocník při rýmě a ucpaném nosu. Obsahuje xylometazolin-hydrochlorid pro rychlé snížení otoku nosní sliznice a dexpanthenol, který podporuje hojení a chrání. Je vhodný pro dospělé a děti od 6 let. Jedno balení obsahuje 10 ml roztoku. Ulevte si od nepříjemných příznaků nachlazení efektivně a šetrně.

Popis

Přípravek OLYNTH PLUS nosní sprej obsahuje xylometazolin-hydrochlorid a dexpanthenol. Xylometazolin-hydrochlorid vyvolává rychlé stažení cév na nosní sliznici a snižuje otok nosní sliznice. Dexpanthenol je derivátem vitamínu, kyseliny panthotenové, který podporuje hojení a chrání nosní sliznici. Tento přípravek je určen pro použití u dospělých a dětí ve věku 6 let nebo starších.

Složení & Alergeny

Složení

Léčivými látkami jsou xylometazolini hydrochloridum a dexpanthenolum. Jeden ml roztoku nosního spreje obsahuje xylometazolini hydrochloridum 1 mg a dexpanthenolum 50 mg. Jeden vstřik obsahuje 0,1 ml roztoku nosního spreje obsahující xylometazolini hydrochloridum 0,1 mg a dexpanthenolum 5,0 mg. Dalšími složkami jsou dihydrogenfosforečnan draselný, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, voda pro injekci.

Dávkování: Doporučená dávka pro dospělé je jedno vstříknutí do každé nosní dírky až třikrát denně pokud lékařem není určeno jinak. Nepoužívejte tento léčivý přípravek déle než 7 dní. Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Kontraindikace: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek používat. Tento léčivý přípravek nemá být používán během těhotenství kvůli nedostatku údajů o bezpečnosti u těhotných žen. Tento léčivý přípravek nemá být používán v období kojení, protože není známo, zda se xylometazolin-hydrochlorid vylučuje do mateřského mléka. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Johnson & Johnson

EAN: 3574661403977

SUKL kód: 235784

Farmakoterapeutická skupina: Xylometazolin

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek