Smecta

SMECTA 3G Prášek pro perorální suspenzi 10

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
199,90 Kč 199,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství. Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení. Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu. Přípravek SMECTA se používá: - k léčbě akutního průjmu u dětí od 2 let současně s podáním perorálního rehydratačního roztoku (určeného k doplnění tekutin do organismu), a léčbě akutního průjmu u dospělých. - k léčbě chronického (dlouhodobého) průjmu u dospělých, - k potlačení bolestivých příznaků spojených s funkčním onemocněním střev. U akutního průjmu mohou přípravek užívat bez porady s lékařem děti od 3 let, dospívající a dospělí. U dětí mladších 3 let léčbu akutního průjmu vždy konzultujte s lékařem. U ostatních onemocnění přípravek užívejte pouze na doporučení lékaře. Smecta je s příchutí pomeranče a vanilky. Balení obsahuje 10 sáčků po 3 g.

Léčivou látkou je diosmectitum. Jeden sáček obsahuje diosmectitum 3 g . Pomocnými látkami jsou: monohydrát glukosy, sodná sůl sacharinu, vanilkové aroma (obsahuje maltodextrin, sacharosu, triacetin, vanilin, oxid křemičitý, ethanol a sojový lecithin), pomerančové aroma (obsahuje maltodextrin, sacharosu, silice oplodí sladkého pomeranče, arabskou klovatinu, diacetyltartrát-monodiacetylglycerolu, oxid křemičitý.

Dávkování: Léčba akutního průjmu: U dětí od 2 let: 2 sáčky denně po dobu 3 dnů, potom 1 sáček denně. U dospělých: doporučená denní dávka na začátku léčby 3 sáčky denně. Na začátku akutního průjmu je možné dávku zdvojnásobit. Léčba jiných indikací: u dospělých: obvykle 3 sáčky denně. Obsah sáčku se musí rozpustit těsně před použitím.

Kontraindikace: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: BEAUFOUR IPSEN INDUSTRIE, DREUX

EAN: 3665585002329

SUKL kód: 243241

Farmakoterapeutická skupina: Diosmektit

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek