Kitchin

Kitchin Chifferi (Kolínka) N. 132

500 g
Denní kontrola cen
30,90 Kč 61,80 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

800+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Itálie,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Italské těstoviny chifferi, vyrobené ze semolinové mouky, mají svůj původ v 17. století v severní Itálii, především v oblastech Campania a Puglia. Mají trubičkovitý tvar, podobný makaronům nebo penne, a jsou zahnuté s dutým středem.

Chifferi jsou většinou velké 5–8 cm a jsou lehce širší než penne. Název "chifferi" pochází z italského slova "cifra", tedy číslo. Těstoviny tak byly pojmenovány kvůli svému tvaru, který může připomínat sérii čísel.

Použití

Pro uvaření těstovin al dente vařte maximálně 10 minut. Chifferi se často využívají do zapečených jídel jako jsou ziti nebo lasagně. Jednoduše navrstvěte chifferi se svou oblíbenou omáčkou, sýrem, masem nebo zeleninou a zapečte v troubě. Skvěle se také hodí do těstovinových salátů, kterým jejich veselý tvar dodá hravou texturu. 

O Kitchin

Jíst skvělé jídlo nemusí nutně znamenat, že to udělá díru do vašeho rozpočtu. Zářným příkladem je naše značka Kitchin. Není to jen tak ledajaká značka trvanlivých potravin. Její kouzlo spočívá v kombinaci skvělé ceny a chuti, kterou si prostě zamilujete.

A ještě jeden zábavný fakt - věděli jste, že naše značky Miil, Moddia, Dacello, Pappudia, FJORU, MASO!  a Sutcha jsou členy stejné domácnosti Rohlik Group? Nevěděli jste? Pak nevíte, co vám chybí! Měli byste to zkusit - doporučuje 100 ze 100 rohlíků.

O výrobci

Společnost Valdigrano byla založena v roce 1997 jako rodiný podnik. Rodina Pagani, která společnost založila, měla ale v té době s výrobou těstovin zkušenost už více než 70 let. Těstoviny vyrábí z kvalitní italské semolinové mouky.

Skladování

Skladujte na suchém místě a chraňte před teplem.

Výrobce

Valdigrano
Via Borsellino 35/37
25038 Rovato (BS)
Itálie

Složení

Semolina
Krupice z tvrdé pšenice
Triticum durum

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1508 kJ/365 kCal
Tuky1.5 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.4 g
Sacharidy72 g
z toho cukry3 g
Bílkoviny12 g
Sůl0.01 g
Vláknina3 g

Alergeny

Obiloviny obsahující lepek
Může obsahovat stopy:
Sójové boby
Hořčice
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.