Mochyně / Physalis, vanička

100 g
51,90 Kč 519,00 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

1000+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Kolumbie,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Jedlé plody mochyně se označují jako třešeň Inků. Jsou žluté až oranžové, mají průměr asi 1 až 2 cm a obsahují množství semínek, mají sladkokyselou, příjemně kořenitou chuť připomínající jahody a voní po ananasu. 

Použití

Plody se konzumují syrové, používají se do ovocných salátů, jako ozdoba k zákuskům nebo se namáčí do čokolády. Hodí se do jogurtů, snídaňových směsí, müsli, ořechových směsí, smoothies, dezertů. Dá se z nich připravit marmeláda, kompot nebo rosol, suší se. Podávají se dušené s cukrem nebo medem jako pikantní příloha k pokrmům či dezertům, nebo také vařené ve víně a sirupu. Plody mochyně se také s oblibou používají ke zdobení alkoholických i nealkoholických koktejlů, masových a sýrových předkrmů a mís a mnohých dalších kulinářských kreací, kde zajímavě rozšiřují a obohacují paletu a kontrast chutí.

Tip! Připravte si s námi lahodné mochyně v čokoládě.

Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, přidáme mléko, cukr, máslo a dobře vše spojíme. Vychlazené plody mochyně namáčíme (i vícekrát) v čokoládě a necháme je ztvrdnout na pečícím papíře (v létě v chladničce). V italských cukrárnách je můžete najít upravené jako višně v čokoládě.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Physalis vydrží až 40 dnů, je to jeden z nejodolnějších druhů exotického ovoce.

Složení

Mochyně