Objevujte Středomoří plné chutí

¡Hola! Kaliméra! Vítejte na palubě! Tento týden naše chuťové buňky oblaží Řecko a Španělsko. Dva nádherné kouty světa, které nám daly nejednu delikatesu. Ochutnejte všechny autentické suroviny a chutě a osvěžte se exotickým drinkem, který exkluzivně pro vás namíchali barmani z brněnského Baru, který neexistuje.

divider
 

Všechny chutě Španělska pod jednou ŠPEJLÍ

 

Ochutnejte kousek Španělska i u vás doma. Vytvořte si skvělé tuňákové tapas podle šéfkuchaře restaurace Špejle.

 

CHCI RECEPT »

divider

Mediterranean pleasure

Váš nový oblíbený letní drink!

Vychutnejte si specialitu připravenou barmany z brněnského Baru, který neexistujeMediterranean pleasure je namíchán speciálně na míru středomořské kuchyni. Na zdraví!

 

 

V tomto týdnu se plavíme po španělsko-řeckých vodách. Abyste okusili co nejvíce z obou zemí, přinášíme vám nálož inspirace a autentické suroviny. Podívejme se jim teď společně na zoubek...

divider

 

Představte si teplý červencový večer, zvuk kastanět a španělské kytary. Do toho zpívají cikády, vy pomalu a s chutí usrkáváte sangrii a pomyslíte si, jak krásný je život takový, jak si ho užívají Španělé. Na všechno dost času a v žilách jim koluje horká krev. A proto je nám jejich chuť k jídlu a vášeň, se kterou se svými rodinami a přáteli stolují, velkou inspirací. Vychutnejte si s námi Španělsko od A do Z.

 

ZVEDNĚTE KOTVY, VYRÁŽÍME!

 

Uvařte si pravou španělskou paellu!

TIP: Na přípravu si můžete pořídit i speciální pánev Paelleru.

 

CHCI RECEPT »

Chutná, osvěžující, studená... polévka!

Než si zavoláte šéfkuchaře a vynadáte mu, že je vaše polévka gazpacho studená, připravte si ji doma. Předejdete malému faux pas.

 

CHCI RECEPT »

 
divider

Bez uzenin nejsou tapas

Stůl plný sýrů, oliv, čerstvé zeleniny, ovoce a hlavně uzenin! Vše co nesmí chybět k té pravé siestě. Vyberte si z delikates, kterými by nepohrdl žádný matador!

divider

Oblíbené středomořské ovoce

Ano, olivy jsou ovoce! A věděli jste, že ve skutečnosti je pouze jeden druh oliv? Že zelené jsou pouze nedozrálé černé olivy? Ať už preferujete olivy jakékoliv, na španělský stůl se hodí dokonale!

divider

Španělský národní drink

U nás to je bezpochyby pivo. Jak je tomu ve Španělsku? Víno, to koluje španělům v žilách. Oblíbená jsou hlavně červená vína, ze kterých můžete připravit i sangrii. Výborně se hodí ke všem tapas a k masovým chodům.

Nebo osvěžující nealko?

 

Pokud jste měli v plánu hubnout, omlouváme se. Chcete-li zažít skutečnou řeckou kuchyni, musíte zapomenout na počítání kalorií. Řecká kuchyně je vydatná, poctivá a proto také tak chutná! Nabízí masité i bezmasé pokrmy a je velmi rozmanitá. Řeckého strávníka u stolu zpravidla nikdy neuvidíte jíst samotného. S oblibou se scházejí v tamějších tavernách a dlouhé hodiny si ve společnosti přátel a rodiny vychutnávají vše, čím je jejich krásná, slunná země obdařila. Nehraje se na předkrmy, hlavní chody, ani co si kdo objednal. Vše dostanete na stůl pěkně naráz a společně sdílíte.

 

Pokud chcete přece jen začít objevovat Řecko zlehka, připravte si oblíbený řecký salát. Díky své jednoduchosti a chuti se stal oblíbeným napříč celou Evropou.

 

CHCI RECEPT »

Tzatziki, oblíbený předkrm, dip i salát

Mívali jste někdy kečupové nebo tatarkové období? Dávali jste si je úplně ke všemu? Pak vězte, že v Řecku vládne nikdy nekončící období tzatzikové. Ochutnejte a pochopíte, proč se v řecku tzatziki nasazují hned po mateřském mléku.

 

CHCI RECEPT »

 

 

Špičičku špízku

Souvlaki je jedno z nejoblíbenějších jídel řecké kuchyně. Není se čemu divit, kdo by odolal grilované dobrotě na špejli ve speciální marinádě. Zakousnout k němu můžete třeba pitu, tradiční pečivo středmořské kuchyně.

 

CHCI RECEPT »

divider

Sladké řecké dědictví

Už jen při slově baklava se těm, co nemají rádi sladké, křiví ústa. Pokud ale milujete oříšky, jemnou máslovou chuť a křehké, slaďoučké těsto, ke kávě si tento koncentrovaný kousek sladkosti zamilujete!

divider

Plody hroznů z řeckého výsluní

Řecké víno je proslulé svou sladkostí. Díky velkému množství slunečných dnů jsou totiž hrozny zralejší a tím pádem i sladší.

Tradiční pálenky

Panáčka na lepší zažívání aneb to nejlepší na konec. Ochutnejte tradiční řecké pálenky, které vás překvapí svou ojedinělou chutí. Aromatické byliny a koření, lístky růží nebo lokální hrozny. To nejlepší z Řecka, koncentrované v lahvi.

divider

VEGANI, ŘEKNĚTE SÝÝÝR!

Že jsou na Balkáně oblíbené sýry všeho druhu je jasné. A protože Řekům nejsou lhostejné nejrůznější potravinové intolerance či způsob života soucitný ke zvířátkům, myslí i na vegany! Ochutnejte jejich 100% veganské produkty.