Franz Josef Kaiser Balzamikový ocet Modena

250 ml
47,90 Kč 191,60 Kč/l
Země původu: Itálie,

Balsamikový ocet z Modeny.

"Aceto Balsamico di Modena" - je to vinný ocet s dlouhou historií, pochází z oblasti italské Modeny. Přestože je řazen mezi vinné octy, jeho výrobní postup se výrobě klasických octů příliš nepodobá. Spíše připomíná výrobní postup sherry. Surovinou pro jeho výrobu je šťáva z vylisovaných hroznů (tedy mošt), která ještě neprošla procesem kvašení. Mošt zraje v dřevěných sudech mnoho let. Díky tomuto speciálnímu postupu získává ocet znamenitou chuť a kvalitu. Doba zrání v sudech se pohybuje od tří let výše. Některé balzamikové octy v Modeně zrají i přes 100 let. Ocet se zráním stává tmavý, hustý jako sirup a má výraznou sladkokyselou chuť. Pro svoji silnou koncentrovanou chuť se do pokrmů přidává v menším množství, než je obvyklé u jiných octů. Stačí jen pár kapek.

Balsamico ocet z Modeny se podle doby zrání v sudech dělí na tři základní typy: - mladý ocet: zraje 3-6 let. Má čirou nakyslou chuť. Říká se mu také "da insalata", a jak název napovídá, používá se do salátových zálivek. - středně starý: zraje v sudech 6-12 let. Označuje se jako "medio corpo". Zjemňuje omáčky a dodává originální chuť rizotům a těstovinám. - extra starý: "extra vecchio" - je nejcennější a nejdražší. Zraje v sudech 25 i více let. Vynikne v teplých pokrmech, které zvýrazní svou jedinečnou vůní a chutí. Je sladší, sirupovité konzistence a doslova ho stačí kapka. Je výborným přírodním lékem na zažívání, podává se také samostatně v malých skleničkách jako aperitiv či digestiv. 
 

Použití

Balsamico ocet má v gastronomii všestranné využití - ochucují se jím ryby, maso, zelenina, ovoce, omáčky. Ale vzhledem k tomu, že jakákoli tepelná manipulace chuť tohoto výrobku zásadně ovlivňuje, používají se balzamikové octy výhradně pro přípravu studených jídel, u teplé kuchyně pak až na závěr přípravy pokrmu. 

O výrobci

Ve Zlíně, městě zasvěcenému podnikání, působí mezinárodní společnost GASTON, která se pyšní značkami Franz Josef Kaiser, Giana a nově také Asia World.

Na trhu s trvanlivými potravinami se pohybujeme od roku 1991. Za sebou tak máme již více než 25 let importu a exportu kvalitních potravin z celého světa. Naše pobočky dnes můžete najít po celé střední a východní Evropě - na Slovensku, Polsku, Maďarsku, Chorvatsku, Rumunsku a Srbsku. Tyto pobočky mají na starosti doručit zboží ke spokojenosti zákazníkům přibližně ve 20 zemích.

Z celého světa pro vás vybíráme nejlepší produkty jako olivové oleje a olivy, rybí konzervy, ovocné kompoty a sterilovanou zeleninu, dále pak luštěniny, rýže či těstoviny atd. Naše výrobky najdete v předních obchodních řetězcích. A odkud vám je dopravujeme? Mezi zeměmi dovozu najdete Thajsko, Řecko, Ekvádor, Peru, Filipíny, Indonésii, Turecko, Španělsko, Portugalsko, Maroko, Holandsko, Itálii, Bulharsko, Maďarsko, Island, Indii, Vietnam, Papuu Novou Guineu, Čínu a další.

Skladování

Uchovejte v suchu a chraňte před přímým slunečním zářením. 

Výrobce

GASTON s.r.o.
Kvítková 4703
760 01 Zlín

Složení

Vinný ocet
Koncentrát z hroznového moštu
Barvivo
E150d - Amoniak sulfitový karamel

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota435 kJ/102 kcal
Tuky0 g
z toho nasycené mastné kyseliny0 g
Sacharidy20 g
z toho cukry18.5 g
Bílkoviny1 g
Sůl0.01 g
Vláknina g

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.