-33 %

Chřest bílý (Český chřest), svazek

500 g
Čerstvě sklizeno
Bez éček
Akce do 22. 4.
79,90 Kč 159,80 Kč/kg119,90 Kč
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Chřest je báječná zelenina, kterou můžeme upravovat na mnoho způsobů. Je vynikajícím zpestřením jídelníčku, jelikož je nejen chutný, ale i zdravý a lehký. Bílý chřest je obecně považován za lahodnější, je velmi jemný. Tento český chřest byl vypěstován ve spolupráci s firmou Český chřest na poli, které bylo vyčleněno výhradně pro Rohlik.cz. Na talíři tak budete mít prvotřídní chřest, který vyniká svou sladkou a jemnou chutí, na rozdíl od hořké a trpké, jak ho znáte z běžných supermarketů. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Nejčastěji se chřest krátce povaří a podává s rozpuštěným máslem, s holandskou omáčkou nebo sýrovou omáčkou. Hodí se také na přípravu krémových polévek, na zapékání, k těstovinám, do italského rizota, do salátů, jako příloha ke steakům nebo do slaných koláčů. Využívá se i v orientální kuchyni, při grilování nebo se namáčí se do různých dipů.

Vyzkoušejte recepty přímo u nás na webu od Romana Vaňka! Můžete vyzkoušet jak tradiční přípravu, a to chřest s holandskou omáčkou nebo si z chřestu můžete uvařit lahodnou chřestovou polévku. Věděli jste, že chřest se podává i na sladko? Pojďte s námi vyzkoušet chřest s máslovou strouhankou

Zajímavým a velmi rychlým receptem je chřest v rohlíku. Chřest umyjeme a odkrojíme tvrdé konce (postačí nám jeden svazek). Dále omyjeme 1 svazek mrkve a podélně ji rozřízneme i s natí. Vše vyložíme na pečící papír, který pokapeme olivovým olejem a lehce opepříme (případně můžeme okořenit dle chuti). Pečeme cca 7 minut ideálně pod grilem při 230 °C. Rohlíky vydlabeme, nahřejeme a naplníme omáčkou (postačí smíchat pesto a majonézu či sojanézu) a vložíme do něj 3 stonky chřestu a jednou půlkou mrkve. Na ozdobení pak můžeme použít hladkolistou petržel nebo natí z mrkve. Vychutnejte si chřest v rohlíku z Rohlíku :)

 

 

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně? Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

 


O výrobci

Český chřest na poli nabízí nejlepší český chřest, který lze v České republice koupit. IPZ = integrovaná produkce zeleniny - jedná se o zeleninu vypěstovanou pouze v České republice. Tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií. IPZ je produkce zeleniny vysoké kvality, která dává přednost ekologicky přijatelným metodám. Řadí se mezi konvenční a organickou produkci plodin, prosazuje snížení rizika přehnojování půdy a racionálnější využívání živin. Zelenina vypěstovaná v systému IPZ podléhá systematické kontrole nezávislého kontrolního orgánu.

Skladování

Chřest skladujeme v chladničce při teplotě kolem +5°C i několik dní, maximálně jeden týden. Vhodné je ale co nejrychlejší zpracování, protože skladováním se znehodnocuje skvělá chuť a chřest ztrácí vysoký obsah cukru.

Výrobce

Český chřest
Zemědělský areál
277 44 Hostín u Vojkovic

Složení

Chřest bílý (Český chřest)