Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Chřest bílý (Český chřest), svazek

Tento produkt již není v nabídce.
Kategorie:
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Chřest je báječná zelenina, kterou můžeme upravovat na mnoho způsobů. Je vynikajícím zpestřením jídelníčku, jelikož je nejen chutný, ale i zdravý a lehký. Bílý chřest je obecně považován za lahodnější, je velmi jemný.

Tento český chřest byl vypěstován ve spolupráci s firmou Český chřest na poli, které bylo vyčleněno výhradně pro Rohlik.cz. Na talíři tak budete mít prvotřídní chřest, který vyniká svou sladkou a jemnou chutí, na rozdíl od hořké a trpké, jak ho znáte z běžných supermarketů. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Nejčastěji se chřest krátce povaří a podává s rozpuštěným máslem, s holandskou omáčkou nebo sýrovou omáčkou. Hodí se také na přípravu krémových polévek, na zapékání, k těstovinám, do italského rizota, do salátů, jako příloha ke steakům nebo do slaných koláčů. Využívá se i v orientální kuchyni, při grilování nebo se namáčí se do různých dipů.

Vyzkoušejte recepty přímo u nás na webu od Romana Vaňka! Můžete vyzkoušet jak tradiční přípravu, a to chřest s holandskou omáčkou nebo si z chřestu můžete připravit lahodnou chřestovou polévku. Věděli jste, že chřest se podává i na sladko? Pojďte s námi vyzkoušet chřest s máslovou strouhankou

Zajímavým a velmi rychlým receptem je chřest v rohlíku. Chřest umyjeme a odkrojíme tvrdé konce (postačí nám jeden svazek). Dále omyjeme 1 svazek mrkve a podélně ji rozřízneme i s natí. Vše vyložíme na pečící papír, který pokapeme olivovým olejem a lehce opepříme (případně můžeme okořenit dle chuti). Pečeme cca 7 minut ideálně pod grilem při 230 °C. Rohlíky vydlabeme, nahřejeme a naplníme omáčkou (postačí smíchat pesto a majonézu či sojanézu) a vložíme do něj 3 stonky chřestu a jednou půlkou mrkve. Na ozdobení pak můžeme použít hladkolistou petržel nebo natí z mrkve. Vychutnejte si chřest v rohlíku z Rohlíku :)

 

 

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně? Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

 


O výrobci

Český chřest na poli nabízí nejlepší český chřest, který lze v České republice koupit. IPZ = integrovaná produkce zeleniny - jedná se o zeleninu vypěstovanou pouze v České republice. Tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií. IPZ je produkce zeleniny vysoké kvality, která dává přednost ekologicky přijatelným metodám. Řadí se mezi konvenční a organickou produkci plodin, prosazuje snížení rizika přehnojování půdy a racionálnější využívání živin. Zelenina vypěstovaná v systému IPZ podléhá systematické kontrole nezávislého kontrolního orgánu.

Skladování

Chřest skladujeme v chladničce při teplotě kolem do 5 °C i několik dní, maximálně jeden týden. Vhodné je ale co nejrychlejší zpracování, protože skladováním se znehodnocuje skvělá chuť a chřest ztrácí vysoký obsah cukru.

Výrobce

Český chřest
Zemědělský areál
277 44 Hostín u Vojkovic
Česká republika

Složení

Chřest bílý (Český chřest)