Chřest zelený, svazek

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Chřest zelený je svěží, jarní zelenina vhodná do předkrmů, hlavního chodu i dezertu. Má svou typickou lehce nahořklou chuť, je křehký a zároveň křupavý. Zelený chřest se oproti bílému nemusí loupat, ale na škodu to rozhodně není.

Použití

Nejčastěji se chřest krátce povaří a podává s rozpuštěným máslem, s holandskou omáčkou nebo sýrovou omáčkou. Hodí se také na přípravu krémových polévek, na zapékání, k těstovinám, do italského rizota, do salátů, jako příloha ke steakům nebo do slaných koláčů. Využívá se i v orientální kuchyni, při grilování nebo se namáčí do různých dipů.

Vyzkoušejte recepty přímo u nás na webu od Romana Vaňka! Můžete vyzkoušet jak tradiční přípravu, a to chřest s holandskou omáčkou nebo si z chřestu můžete uvařit lahodnou chřestovou polévku či si připravit lahodný salátek s chřestem.

Začněte ráno se zeleným chřestem! Osmahněte na kapce oleje, dochuťte pepřem, solí a k tomu si udělejte volské oko. Jak na volské oko? Potřeme si pánev omastkem (máslem, olejem) a na středním plameni necháme tuk rozpálit. Poté na pánev rozklepneme opatrně vajíčko. Volské oko je hotové, když bílek ztuhne. Podáváme na housce, chlebu či bagetě. Přejeme Vám dobrou chuť!

Skladování

Skladujte při teplotě okolo 5 °C.

 

Složení

Chřest zelený