Radonický Balkán

125 g
Od českého farmáře
35,90 Kč 287,20 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

2000+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Radonický balkán, přírodní bílý sýr z farmy.

Balkánský sýr je druh měkkého sýru s typickou slanou chutí a bílou barvou. Je napodobeninou řeckého sýru feta a bulharské sirene, který byl vyráběn původně z ovčího, kozího a kravského mléka. Současné typy prodávané ve střední Evropě jsou vyráběny z kravského mléka. Skládá se z 40 až 45 % tuku.

Použití

Balkánský sýr má v kuchyni širokou škálu použití. Využívá se často při výrobě zeleninových salátů, či šopského salátu. V zemích svého původu je velmi využíván pro ochucování jídel, ale také jako součást samotného jídla. Podává se s teplými i se studenými pokrmy, dá se též i nakládat.

O výrobci

Němcova selská mlékárna s.r.o. v Radonicích denně zpracovává 6 tis. litrů mléka na více než patnáct druhů mléčných výrobků. Do roku 2010 se firma věnovala pouze výrobě balkánského sýru. Poté provedla zásadní změnu sortimentu a způsobu prodeje spuštěním projektu "Mléko z farmy" a dnes takto prodává téměř celou produkci. Provoz mlékárny je pod stálou veterinární kontrolou a splňuje všechny standardy EU.

Skladování

Balkánský sýr se skladuje v lehce slaném nálevu, což udržuje jeho vlhký stav a pomáhá zachovávat jeho chuť. Při delším skladování se doporučuje naložit ho do nálevu nebo oleje a udržovat při teplotě 4 - 8 °C.

Výrobce

Němcova selská mlékárna Radonice, spol. s r. o.
Vinořská 254
250 73 Radonice
Česká republika

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 38 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 10 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Mléko
Mlékařské kultury
Jedlá sůl5 %

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota964 kJ/230 kCal
Tuky18 g
z toho nasycené mastné kyseliny11.9 g
Sacharidy1.5 g
z toho cukry1.5 g
Bílkoviny16 g
Sůl g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.