Petržel kořenová praná, balení

350 g
49,90 Kč 142,57 Kč/kg
Země původu: Portugalsko,

Popis produktu

Petržel pochází z východního Středozemí a rozšířila se do celého mírného pásma. Účinnou látkou obsaženou ve všech částech rostliny je silice, jejíž hlavní součástí je apiol. Dále obsahuje myristicin, pinen, felandren, cymol, terpeny a další. Obsahuje také flavonoidy, polyacetyleny, furanokumariny, sliz a  sacharidy. Petržel je bohatá na draslík, vápník, hořčík, mangan, železo a chlór, provitamin A, vitaminy skupiny B. Obsahuje užitečné množství vitaminu C. Snižuje krevní tlak a má pozitivní účinky na trávící trakt, napomáhá uvolňovat střevní plyny, působí protikřečově, podporuje odkašlávání, účinkuje proti střevním parazitům. 

Použití

Nať i kořen petržele najdou v kuchyni uplatnění v mnoha jídlech, dodávají pokrmům sladce kořeněnou chuť. Aroma listů petržele se vařením rychle ztrácí, kořen je konzumován samostatně jako zelenina, nebo se přidává pro zlepšení chutě do polévek a omáček, k ochucení pečeného nebo dušeného masa atd. Jeho chuť a aroma totiž neoslabuje ani dlouhé vaření.
Čerstvý a jemně nastrouhaný kořen je velice vhodný do směsí zeleninových nebo masových salátů. Například spolu s další kořenovou zeleninou, jako je celer a mrkev, s přidáním cibule a šťávy z citronu, získáme vynikající salát, který nás v horkých letních dnech příjemně osvěží. Stačí jej už jen mírně osolit, opepřit a osladit cukrem. Lze přidat bílý jogurt nebo kysanou smetanu. Více však asi známe použití pro přípravu svíčkové omáčky, kde rozhodně nesmí chybět dostatečné množství kořene petržele. Petržel je vhodná také k dochucení vařeného rybího masa. 

Skladování

Petržel skladujeme ve spodní přihrádce ledničky. V pootevřeném mikroténovém sáčku nebude vysychat.

Složení

Petržel kořenová