Heinrichsthaler Gouda 48% plátky

150 g
49,90 Kč 332,67 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Německo,

Polotvrdý, plnotučný sýr s nízkým obsahem laktózy. Typickým znakem tohoto sýru je slonovinová až žlutozelená barva, hrachové až oválné otvory. Znovu uzavíratelné balení.

Použití

S krémově jemnou chutí patří gouda mezi nejoblíbenější sýry, které nacházejí uplatnění ve studené kuchyni a jsou též ideální k zapékání a gratinování.

O výrobci

V roce 1880 založila Agathe Zeis mlékárnu Heinrichsthal jako model a vzdělávací instituci pro dcery zemědělců. Čtyři roky po založení získala mlékárna francouzský patent pro výrobu sýrů Camembert a Brie. Tím se stala tato mlékárna rodištěm německé měkké sýrové výroby. Patenty mlékárny Heinrichsthal je využití syrovátky a výroba léčivých přípravků ze syrovátky. Během let byla mlékárna neustále rozšiřována. Dnes je Heinrichsthaler Milchwerke GmbH moderní, středně velká společnost se sídlem v Radebergu, jehož okolí je známé svou vynikající kvalitou mléka. V roce 2001 a 2002 se produkce sýrů rozšiřuje o klasické sýry jako je gouda, edam, ementál, tilsit nebo máslový sýr, a o speciality, jako je sýr s medvědím česnekem nebo pískavice řecké. 

Skladování

Uchovávejte při teplotě 2 - 10°C.

Výrobce

Heinrichsthaler Milchwerke GmbH
Grossröhrsdorfer Strasse 15
01454 Radeberg
Německo

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 19 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pasterované kravské mléko
Jedlá sůl
Zrací kultury
Mikrobiální syřidlo
Barvivo
E160a - Karoteny
Tuk v sušině48 %
Sušina min.55 %

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1392 kJ/335 kcal
Tuky27 g
z toho nasycené mastné kyseliny17 g
Sacharidy0.1 g
z toho cukry0.1 g
Bílkoviny23 g
Sůl1.8 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.