Exoderil

EXODERIL 10MG/G krém 15G

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
179,90 Kč 179,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Exoderil® krém je účinný lék na plíseň kůže a nehtů. Rychle uleví od svědění, potlačí zarudnutí a působí také antibakteriálně. Aplikace jen 1x denně na kůži. Exoderil® krém je účinný antimykotický přípravek na léčbu kožní a nehtové plísně na celém těle. Stačí aplikovat pouze 1x denně na plíseň kůže. Používá se k léčbě mykóz kůže, kožních záhybů, nehtů, meziprstí, kandidových onemocnění kůže (opruzeniny infikované kvasinkou), k léčbě pytiriasis versicolor a zánětlivých kožních plísňových onemocnění (se svěděním i bez svědění). Je vhodný pro dospělé i děti. Díky účinné látce naftifin hubí nebo zastavuje množení původců plísní a léčí plísňová onemocnění. Rychle uleví od svědění, potlačí zarudnutí a působí také antibakteriálně proti některým bakteriím, které mohou vyvolat druhotnou infekci. Exoderil® krém se velice dobře nanáší a roztírá, rychle se vstřebává. Stačí aplikovat pouze 1x denně na kůži* Expert na plísně – účinný proti svědění, zarudnutí a některým bakteriím Ničí původce mykotického onemocnění a zabraňuje jejich dalšímu šíření Vhodný pro celou rodinu – bez věkového omezení * Při postižení nehtů 2x denně Exoderil® s TROJÍM ÚČINKEM Už jste unaveni z toho, jak vám plíseň znepříjemňuje život? Používejte proti plísním Exoderil® s trojím účinkem! PROTI PLÍSNÍM A KVASINKÁM Exoderil® je účinné antimykotikum, které hubí původce plísní a kvasinky. PROTI ZÁNĚTU Exoderil® proniká do vrstev kůže a rychle ulevuje od příznaků zánětu jako je svědění. PROTI BAKTERIÁLNÍ INFEKCI Exoderil® působí také proti některým bakteriím způsobujícím druhotnou infekci. Běžné příznaky mykóz: Mykózy kůže se obvykle projevují zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže s nepříjemným zápachem, případně bolestivými prasklinkami kůže. Mykóza nehtů (uvnitř nebo pod nehtem) se pozná podle změny tvaru, barvy a struktury nehtu. Nehet zesílí, ztratí lesk a zkroutí se. Infekce se může rozšířit i na okolní nehty a kůži. V tomto případě doporučujeme používat přípravek ve formě roztoku. Kde nás mohou trápit plísně? Mykózy pokožky či nehtů nás mohou potkat celoročně. Vyskytují se především v místech zvýšeného výskytu vlhkosti. Ať už se projevují nepříjemným svěděním, zarudnutím, či změnami struktury a/nebo barvy nehtu, je třeba proti nim včas zasáhnout. Jaké jsou nejčastější příčiny vzniku a šíření lokálních mykóz? Balení obsahuje 15g krému.

Léčivou látkou je naftifini hydrochloridum 10 mg v 1 g krému. Pomocnými látkami jsou benzylalkohol, hydroxid sodný, sorbitan-stearát, cetyl-palmitát, cetylalkohol, stearylalkohol, polysorbát 60, isopropyl-myristát, čištěná voda.

Dávkování: Aplikujte jen 1x denně na postižená místa kůže Exoderil® rychle proniká do hlubších vrstev kůže a udržuje tam potřebnou koncentraci až 24 hodin, a proto je jej možno používat pro místní léčbu v jedné denní dávce. Mykotické onemocnění má často tendenci se vrátit, proto je vhodné, pokračovat v léčbě alespoň další dva týdny po vymizení příznaků či obtíží pro zabránění návratu infekce. Celková délka léčby závisí na rozsahu, lokalizaci a charakteru onemocnění, ale obvykle trvá 2-4 týdny. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny. Jak přípravek Exoderil® 10 mg/g krém používat? 1. Proveďte důkladnou hygienu Důkladně mýdlem umyjte plísní postiženou část těla, poté kůži vytřete ručníkem dosucha. Věnujte zvláštní pozornost místům mezi prsty. 2. Naneste krém Naneste krém na postiženou kůži včetně asi 1 cm na okolní zdravou kůži. 3. Krém už působí! Krém Exoderil® ulevuje od svědění a zarudnutí a útočí na plíseň!

Kontraindikace: Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Sandoz

EAN: 4030855505425

SUKL kód: 72927

Farmakoterapeutická skupina: Naftifin

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek