Bresse Bleu Le Véritable dvouplísňový sýr

140 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 10 DNŮ

Prémiová kvalita
96,30 Kč 687,86 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

100+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Francie,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Prémiový francouzský sýr Bresse Bleu s bílou plísní na povrchu a vnitřní modrou plísní. 

Je vyráběn z pasterizovaného kravského mléka. Jeho chuť je plná a krásně se spojuje s modrou plísní uvnitř. Smetanový střed má podobnou chuť jako Brie. Podle stupně zralosti jsou chuť i aroma jemné až silně aromatické.

Název Bresse Bleu je odvozen od oblasti výroby Bresse ve Francii a sýr samotný má dlouhou tradici. Jeho historie sahá až do minulého století, kdy si Italové v rámci migrace do jižní části Francie s sebou přinesli i tradici výroby gorgonzoly. A tady začíná výroba dvouplísňových sýrů ve Francii.

Použití

Svět sýrů je velmi pestrý a sýry neodmyslitelně patří do našeho jídelníčku. Obsah tuku u těchto sýrů je obvykle vyšší než u ostatních druhů plísňových sýrů a způsobů jejich použití je celá řada. Ke kvalitním sýrům se samozřejmě hodí kvalitní (většinou červené) víno. Nepřeberná je i škála různých pomazánek a sýrových salátů (zejména s těstovinami). V neposlední řadě jsou tyto sýry vynikající i nakládané, s bílým i tmavým pečivem.

O výrobci

Bressor SA, akciová společnost, je francouzská mlékárna, která se specializuje se na odvětví výroby sýrů  již 27 let. Je výrobcem sýrů značek: Bresse Bleu, Carré Frais, Caprice des Anges a Apérivrais. Bressor je dceřinou společností skupiny Savencia, nový název Bongrain od roku 2015. Bressor má dva výrobní závody v Grièges a Servas v Ainu, kde zaměstnává přibližně 370 zaměstnanců.

Skladování

Uchovávejte při teplotě 4–6 °C.

Výrobce

BRESSOR AS
Chem of Suc
01960 SERVAS
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 10 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pasterované mléko a smetana
Jedlá sůl
Mlékárenské kultury

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1416 kJ/324 kCal
Tuky30 g
z toho nasycené mastné kyseliny21 g
Sacharidy1 g
z toho cukry0.5 g
Bílkoviny17 g
Sůl1.5 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.