Bresse Bleu Le Véritable dvouplísňový sýr

140 g
Prémiová kvalita
89,90 Kč 642,14 Kč/kg
Země původu: Francie,

Prémiový francouzský sýr Bresse Bleu s bílou plísní na povrchu a vnitřní modrou plísní. 

Je vyráběn z pasterizovaného kravského mléka. Jeho chuť je plná a krásně se spojuje s modrou plísní uvnitř. Smetanový střed má podobnou chuť jako Brie. Podle stupně zralosti jsou chuť i aroma jemné až silně aromatické.

Název Bresse Bleu je odvozen od oblasti výroby Bresse ve Francii a sýr samotný má dlouhou tradici. Jeho historie sahá až do minulého století, kdy si Italové v rámci migrace do jižní části Francie s sebou přinesli i tradici výroby gorgonzoly. A tady začíná výroba dvouplísňových sýrů ve Francii.

Použití

Svět sýrů je velmi pestrý a sýry neodmyslitelně patří do našeho jídelníčku. Obsah tuku u těchto sýrů je obvykle vyšší než u ostatních druhů plísňových sýrů a způsobů jejich použití je celá řada. Ke kvalitním sýrům se samozřejmě hodí kvalitní (většinou červené) víno. Nepřeberná je i škála různých pomazánek a sýrových salátů (zejména s těstovinami). V neposlední řadě jsou tyto sýry vynikající i nakládané, s bílým i tmavým pečivem.

O výrobci

Bressor SA, akciová společnost, je francouzská mlékárna, která se specializuje se na odvětví výroby sýrů  již 27 let. Je výrobcem sýrů značek: Bresse Bleu, Carré Frais, Caprice des Anges a Apérivrais. Bressor je dceřinou společností skupiny Savencia, nový název Bongrain od roku 2015. Bressor má dva výrobní závody v Grièges a Servas v Ainu, kde zaměstnává přibližně 370 zaměstnanců.

Skladování

Uchovávejte při teplotě 4–6 °C.

Výrobce

BRESSOR AS
Chem of Suc
01960 SERVAS
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 8 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.