Bleu d´Auvergne PDO

125 g
Prémiová kvalita
 60,90 Kč 487,20 Kč/kg
Země původu: Francie,

Lahodný sýr vyrobený z kravského mléka protkávaný modrou plísní, s pikantní vůní a jemně slanou chutí.

Středně velké sýrové válce s velmi tenkou kůrou zrají 2 měsíce ve vlhkých sklepech a jsou propíchány jehlicemi. 

Těsto je velmi hutné a smetanové, světle žluté barvy, která směrem k povrchu tmavne. V těstě jsou otvory a výrazné zelenomodré žíly. Chuť je plná a výrazná. Čím více je v sýru žilek, tím je slanější. Nechte se okouzlit touto zajímavou chutí. 

Jak sýr vznikl

Sýr pochází z Auvergne ve střední Francii. První sýr zde vznikl v roce 1845 a to úplnou náhodou. Místní sýrař neměl s tímto, tehdy ještě bílým, sýrem velký úspěch a sýr mu začal plesnivět. On jej ale nevyhodil a rozhodl se, že ho sní sám. Pak mu ale zplesnivěl i žitný chléb a on přenesl plíseň z chleba jehlicí do sýru a čekal, co to udělá. Výsledek byl vynikající. Od té doby se do sýru pravidelně aplikuje plísňová kultura Penicillinum roqueforti a způsob výroby se neustále inovuje. 

Použití

Sýr je vhodný do salátů nebo teplých pokrmů, výborně se rozpouští a skvěle se hodí k hroznovému vínu.

O výrobci

Fromagerie Occitanes nabízí celou škálu regionálních francouzských sýrů prémiové kvality ze svých závodů na výrobu sýrů Auvergne (Saint-Nectaire, Auvergne blue, Fourme d'Ambert, Salers a Cantal), Pyreneje (ossau-iraty, tomme IGP Pyrenees, bethmal, čistá koza, smíšená koza-ovce), stejně jako sýr Roquefort.

Skladování

Uchovejte při teplotě 2–6 °C. 

Výrobce

LES FROMAGER.OCCITANES
Zone industriale,B.P.15
Villefranche de Lauragais, 312 90
Francie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 9 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.