Získejte exkluzivní výhody za vaši první objednávku:

Doručení už od 60 minut

30 dní doprava zdarma

100% záruka spokojenosti

Doprava

Košík

Aspirin

ASPIRIN 500MG Obalená tableta 80

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
449,90 Kč 449,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Přípravek Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina acetylsalicylová je analgetikum (ulevuje od bolesti) a antipyretikum (snižuje horečku). Přípravek Aspirin se používá k symptomatické léčbě horečky a/nebo mírné až středně silné bolesti, jako je bolest hlavy, chřipkový syndrom, bolest zubů nebo bolest svalů. Přípravek Aspirin je určen pouze pro dospělé a dospívající od 12 let věku (vážící 40 kg a více). Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka na jiné formy kyseliny acetylsalicylové určené k podání pacientům s hmotností nižší než 40 kg. Pokud se do 3 dnů (u horečky) nebo 3-4 dnů (u bolesti) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Léčivou látkou je acidum acetylsalicylicum. Jedna obalená tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg. Pomocnými látkami jsou: koloidní bezvodý oxid křemičitý, uhličitan sodný Obalová vrstva tablety: karnaubský vosk, hypromelosa, zinkum-stearát.

Dávkování: Dospělí a dospívající (od 16 let věku): doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. U intenzivnější horečky nebo bolesti je doporučená jednotlivá dávka 2 tablety. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet. Starší pacienti (od 65 let věku): doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. Celková denní dávka nemá přesáhnout 4 tablety. Dospívající ve věku 12-15 let (vážící 40-50 kg): dávkování závisí na tělesné hmotnosti dospívajícího; odkaz na věk je pouze orientační. Doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem minimálně 4 hodiny. Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet. Děti do 12 let věku (vážící méně než 40 kg): neužívejte bez lékařského předpisu.

Kontraindikace: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento nebo jakýkoli jiný přípravek užívat.Tento léčivý přípravek může přecházet do mateřského mléka. Z preventivních důvodů se užívání přípravku Aspirin v období kojení nedoporučuje. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: Bayer

EAN: 8590322002902

SUKL kód: 188206

Farmakoterapeutická skupina: Kyselina acetylsalicylová

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek