• Vážení zákazníci, velice se omlouváme. Bohužel se potýkáme s nedostatkem skladových kapacit, proto se na nás nemůžete spolehnout tak, jak jste zvyklí. 
    Zobrazit více

Rohlik.cz Černé olivy Kalamata bez pecky

150 g
Prémiová kvalita
79,90 Kč 532,67 Kč/kg
Cena pro Premium: 67,91 Kč
Země původu: Řecko,

Čerstvý nářez z Rohlíku, který svou kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky a svými obaly zase odpovědnost vůči přírodě.

Pro olivové labužníky a milovníky řeckých pochoutek si Rohlik.cz připravil delikatesu – vypeckované olivy, které jsou naložené v nálevu ze slunečnicového oleje a vinného octu. Černé olivy z řecké oblasti Kalamata jsou specifické svým špičatým podlouhlým tvarem, na skus jsou příjemně pevné a šťavnaté, díky čemuž si připomenete pravou chuť Řecka.

Minimální obsah oleje nebo nálevu...

Zákazníci jsou u nás na prvním místě, a proto necháváme všechny tapas – olivy, papričky, sušená rajčata, fíky i datle před zabalením nejprve odkapat, aby olej nebo nálev tvořil maximálně 5 % hmotnosti balení.

ECO BIOplastová krabička

Myslíme na ekologii, krabička je z eco bio plastu (PLA), který je zdravotně nezávadný a certifikovaný k použití v gastronomii. Bio-plasty vypadají na první pohled stejně jako běžné plastické látky, dosahují stejných vlastností např. (tvrdost, pružnost, ohebnost, odolnost).

Základní surovinou pro výrobu je rostlinná biomasa např. (kukuřice, obilniny, brambory, cukrová řepa, cukrová třtina) a přírodní suroviny (celulóza a lignit). Od klasických plastů se však liší tím, že nepředstavují ekologickou zátěž a je tak možné jej biologicky degradovat, zkompostovat a přeměnit na kvalitní biomasu či humus.

Baleno v České republice.

Použití

Před konzumací nechte alespoň 10 minut natemperovat při pokojové teplotě, aby se zvýraznila chuť tapas.

Olivy můžete nabídnout jako večerní chuťovku k vínu nebo do martini, jsou tak ideální volbou ke každému posezení, oslavě nebo party. 

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 0–7 °C. Po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

LELIA FOODS
S.A.Avlida,
34100 Kalochori-Pantichi
Řecko

Složení

Černé olivy odrůdy Kalamata94 %
Slunečnicový olej
Vinný ocet
Antioxidant
E220 - Oxid siřičitý
Oregano
Jedlá sůl
Konzervant
E200 - Kyselina sorbová

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota694 kJ/166 kcal
Tuky17 g
z toho nasycené mastné kyseliny1.2 g
Sacharidy1.2 g
z toho cukry0.4 g
Bílkoviny2.6 g
Sůl1.2 g
Vláknina0 g
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.