Galbani Mozzarella

125 g
32,90 Kč 263,20 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Mozzarella je tradičním italským sýrem lahodné mléčné chuti. Věděli jste ale, že právě společnost Galbani uvedla jako první na trh mozzarellu balenou ve slaném nálevu uchovávajícím její čerstvost?

Přestože je v dnešní době naprostou samozřejmostí v našem jídelníčku, mozzarella vznikla úplnou náhodou. Legenda praví, že se tak stalo v jedné neapolské výrobně sýrů, kdy sýrař omylem upustil hroudu čerstvého tvarohu do nádoby s vroucí vodou. Tím se u tvarohu zastavily probíhající rozkladné procesy a vznikl zcela nový druh sýra.
 


Pro mozzarellu Galbani je typická šťavnatá mléčná chuť. Při jejím ochutnání se vám může dokonce zdát, že jste kousli do mléka. Na výrobu jedné mozzarelly se ho totiž spotřebuje více než jeden litr. TIP: Nechte se inspirovat její jedinečnou chutí. Hodí se jak do studené, tak teplé kuchyně.

Měkký plnotučný nezrající pařený sýr v nálevu, tuk v sušině: min. 45 %, sušina: min. 36 %

Skladování

Skladujte při teplotě 4-7°C.

Výrobce

Lactalis CZ, s.r.o.
Líbalova 2348/1
Praha 4 - Chodov, 149 00

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 7 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pasterované kravské mléko
Jedlá sůl
Regulátor kyselosti
E330 - Kyselina citronová
Syřidlo

Alergeny

Mléko

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota989 kJ/238 kcal
Tuky18 g
z toho nasycené mastné kyseliny13 g
Sacharidy2 g
z toho cukry1 g
Bílkoviny17 g
Sůl0.7 g
Vláknina g