imunita

Imunitu máme jen jednu a prevence je prevence. Proto jsme pro vás připravili krátkého průvodce po jejím posílení. Tak, abyste bacilům zatnuli tipec už zpočátku. Nepasujeme se však do role lékařů a je nám jasné, že otázka zdraví je velmi komplexní záležitost. Strava je jen jedna z mnoha věcí, která může mít na naši imunitu vliv. A kvalitní jídlo naše parketa rozhodně je. Tak buďte nad věcí, inspirujte se naším výběrem a pořádně se vyzbrojte. A nezapomeňte omrknout i rohlíkovský blog, kde se to dalšími tipy jen hemží!

divider

CÉČKO, SBÍREJTE CÉČKO!

 
Kde je hodně vitamínů, tam se hodně daří. Hlavně zdraví, ale imunitě jakbysmet. Lidské tělo si totiž vitamín C (neboli kyselinu askorbovou) nedovede samo vytvořit. A jakkoliv známá poučka říká, že se lze „céčkem“ předávkovat, reálně je třeba dávat pozor jen u syntetických doplňků. Při jeho přijímání pouze z ovoce a zeleniny se ničeho bát nemusíte.

Spousta ovoce a zeleniny, jedna sklenice

 
divider

Nezapomeňte na déčko!

 

Vitamín D není důležitý jen pro svaly, kosti a zuby. Má příznivý vliv i na srdce, mozek a samozřejmě i na imunitní systém. A protože sluníčka si teď zas tak moc neužijeme, nezapomínejte „déčko“ doplňovat jinak.

divider

Zinek

 

Luštěniny obsahují velké množství zinku a současně jsou významným zdrojem tzv. prebiotik. Ty ve střevech napomáhají růstu a zdárnému vývoji i aktivitě níže zmíněných probiotik. 

divider

Probiotika – stavební kameny vaší imunity

 

Co jsou probiotika? Bakterie, které sídlí v našich střevech a udržují zde zdravou střevní mikroflóru. Jejich dostatečný přísun napomáhá tvorbě imunitních buněk, takže byste je rozhodně neměli podceňovat. Naštěstí existuje celá řada přírodních zdrojů těchto látek, takže s námi můžete doplňovat co hrdlo (a střevo) ráčí.

Mléčné výrobky

Jedním z přírodních zdrojů probiotik jsou mléčné výrobky. Ale pozor, ne všechny. Vybírejte tak kefíry, jogurty s živými kulturami, podmáslí nebo acidofilní mléko.

Další přírodní zdroje probiotik

Zdrojem probiotik je třeba tradiční korejské kimchi, fermentovaný nápoj kombucha, tempeh nebo jablečný ocet. Výběr je tedy široký a vy už nemáte žádnou výmluvu, proč něco neudělat pro své zdraví.

Kombucha-cha-cha

 

Pečujte o své střevo

 


Gastrointestinální trakt tvoří velkou částí lidského imunitního systému. Ostatně až 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech. A jsou to opět střeva, která produkují až 90 % serotoninu. Tak o ně náležitě pečujte a dopřávejte jim dostatek probiotik a vlákniny.

divider

DEJTE NA BABSKÉ RADY

 

Kdepak babičky, ty věděly své. Med patří k životabudičům už věky, kurkuma má příznivý vliv na imunitu či vnější „útoky“ a o zázvoru se snad ani bavit nemusíme. 

Immunity shot - připravte si tento zaručený nakopávač imunity doma

 

Jak na přípravu tzv. immunity shotu? Je to prosté a rychlé. Do sklenice s vodou vymačkejte citron nebo limetku, nastrouhejte čerstvý zázvor (nebo přidejte lžičku sušeného), lžičku kurkumy a špetku pepře místo třešničky. Na zdraví!

 

 

Jdu na to

divider

Vařte podle receptů z Rohlík Chef

 

Poctivý vývar zahřeje na těle i na duši, a navíc je plný samých dobrých věcí. Ale vývarem to nekončí! Věděli jste například, že při chřipce je dobré jíst libové maso? Třeba pečené, ale i vařené či dušené. Tak se inspirujte našimi recepty a uvařte si imunitu posilující bombu podle Rohlík Chef.

divider

Připijte imunitě na zdraví

Dodržování pitného režimu je důležité. I v případě podpory imunity. Takový zelený čaj by mohl vyprávět. A pokud cítíte, že na vás něco leze, zkuste třeba ajurvédský „zázrak“ Samahan nebo vitamíny nabité yuzu.

1 kg
 369,90 Kč
369,90 Kč/kg
divider

Náš tip: Opičí panák

I s malou lahvičkou jde zahrát velké divadlo. Tyhle shoty od Urban Monkey jsou plné zázvoru a kurkumy, lisovaných za studena. Takže obsahují spoustu prospěšných látek. Kopněte ho tam!

divider

Chraňte sebe i svou imunitu

 

Mezi příznaky slabé imunity patří stále se opakující a vracející se nemoci, únava, snížená chuť k jídlu a další nepříjemnosti. Aby nedocházelo k oslabení imunitního systému, je třeba ji posilovat. Naštěstí si můžete nechat dovézt doplňky a vitamíny z BENU lékárny Rohlíkem až ke dveřím.

Všechny uváděné doplňky stravy obsahují některou z těchto látek: vitamin C, vitamin D, vitamin B6, B12, zinek a extrakt echinacey, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy ani zdravého životního stylu. Nepřekračujte jejich doporučené denní dávkování a uchovávejte je mimo dosah dětí.

divider

Čistota je základ

 

Ručičky se samy neumyjí, tak jim dopřejte adekvátní koupel v kvalitním dezinfekčním přípravku. A dezinfikujte často a pečlivě!