Titbit

Titbit Kumquat, vanička

100 g
49,90 Kč 499,00 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

100+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Španělsko, Zanzibar,
Víte, že...
Zákazníci Rohlik milují!

Důkazem je více než 22 tisíc hodnocení v Googlu s průměrnou hodnotou 4,9 hvězdičky. Nakupujte u nás a zamilujte se také.

Kumquat je citrusové ovoce připomínající miniaturní pomeranče a pocházející z východní Asie. Má oranžovou barvu a jedlou dužninu i slupku. Dužnina je příjemně kyselé a lehce nahořklé chuti a slupka je nasládlá.

Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na jejich chuť a kvalitu dužiny to ale nemá žádný vliv. 

Použití

Jemně promněte kumqat v prstech, aby se promísily sladké chutě ze slupky s chutí ovoce uvnitř. Plod vložte do úst najednou a dlouho jej žvýkejte – čím déle budete žvýkat, tím sladší bude chuť. 

Kumqat můžete také použít do salátů, chutneys, marinád nebo na sladké pečení. 

Tip! Připravte si s námi jednoduchý koláč s kumquatem.

Smíchejte krémový sýr, krystalový cukr, vanilkový extrakt, šlehačku a kondenzované mléko. Přidejte citronovou šťávu a míchejte dokud směs nezhoustne. Rozmixujte kumquat na pyré a přidejte do směsi. Poté vlijte do dortového korpusu a nechte ztuhnout v chladničce.

Přejeme dobrou chuť.

Skladování

Skladujte při pokojové teplotě. Takto vydrží několik dní, v plastovém sáčku v chladničce ho pak můžete skladovat až měsíc. 

Složení

Kumquat
I. jakost