Slide 1 of 2

Citrony balené, síť

500 g
34,90 Kč 69,80 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Španělsko, Turecko,

Citron je plod citronovníku a údajně pochází z jihovýchodní Asie. Citron je starý a originální citrusový druh, který byl kultivován od starověku. Mohou být tmavozelené, světlezelené až žluté. Citrony mají výrazně kyselou chuť, protože obsahují velké množství kyseliny askorbové a kyseliny citronové. Dále obsahují bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamin A, B a sacharidy. Jsou zdrojem vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, železa, zinku a dalších.

Použití

Citrony většina z nás běžně v kuchyni používá. Citronová šťáva, kůra a slupka se uplatňuje v široké škále jídel a nápojů, marinád, marmelád, likéru, plátky citronu jídlo a pití zdobíme. Citronová kůra se používá k přidávání chuti do pečiva, pudinků, rýže a dalších pokrmů. Citronovou šťávou kyselíme, používáme ji k výrobě limonády, různých nápojů a koktejlů. Citronová šťáva je také používána jako krátkodobá konzervační látka na některých potravinách, které mají tendenci oxidovat a zhnědnout po krájení, jako jsou jablka, banány, avokádo. Ne nadarmo se citronu říká "žlutý zázrak".

Skladování

Citrony se uchovají čerstvé co nejdéle, když je vložíte do uzavíratelného plastového nebo obyčejného sáčku a dáte do ledničky.

Složení

Citróny
I. jakost