Citron 1 ks

cca 170 g
Skvělá cena
cca 8,69 Kč 49,90 Kč/kg
Země původu: Argentina, Španělsko, Turecko,

Osvěžující citrony.

Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na chuť a kvalitu dužinu to ale nemá žádný vliv, stejně tak jako lehká deformace plodů, která je u této odrůdy přípustná.

Upozornění
Turecký citron odr. Meyer. má sytě žlutou až oranžovou barvu a tenčí slupku. Není vhodný pro dlouhodobé skladování. Naopak obsahuje vyšší podíl šťávy a hodí se k rychlejší spotřebě. Děkujeme za pochopení

Použití

Citrony mají v kuchyňských receptech nekonečné využití. Nkteré zeleninové, ovocné nebo masové saláty, omáčky, luštěninová jídla, zmrzliny a koktejly se bez citronu neobejdou. Kůra se přidává do moučníků, vánočního cukroví, koláčů nebo krémů. Citron je také nedílnou součástí masitých pokrmů. Smažené nebo grilované maso se často servíruje pokapané citronem nebo alespoň s plátkem citronu.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Citrony můžete využít například v receptu na kuře v aromatické strouhance s citronovou omáčkouústřice s citronem, citronový koláč s koriandrem, čokoládový dort s citronovou pěnouhranolky z kapra s citronovou majonézou nebo kuře v aromatické strouhance s citronovou omáčkou.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 5 °C.

Složení

Citron
I. jakost
Chemicky ošetřeno
Kalibr 70/90