• Milí zákazníci, dnes se koná finále konferenční ligy a je možné, že se opozdí doručení dnešních objednávek z důvodu uzavírek na trase. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Citron 1 ks

cca 280 g
Denní kontrola cen

cca

 15,37 Kč 54,90 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Itálie, Turecko,

Osvěžující citrony.

Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na chuť a kvalitu dužinu to ale nemá žádný vliv, stejně tak jako lehká deformace plodů, která je u této odrůdy přípustná.

 

Použití

Citrony mají v kuchyňských receptech nekonečné využití. Nkteré zeleninové, ovocné nebo masové saláty, omáčky, luštěninová jídla, zmrzliny a koktejly se bez citronu neobejdou. Kůra se přidává do moučníků, vánočního cukroví, koláčů nebo krémů. Citron je také nedílnou součástí masitých pokrmů. Smažené nebo grilované maso se často servíruje pokapané citronem nebo alespoň s plátkem citronu.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Citrony můžete využít například v receptu na kuře v aromatické strouhance s citronovou omáčkouústřice s citronem, citronový koláč s koriandrem, čokoládový dort s citronovou pěnouhranolky z kapra s citronovou majonézou nebo kuře v aromatické strouhance s citronovou omáčkou.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 5 °C.