Česnek jednostroužkový, balení

250 g
82,90 Kč 331,60 Kč/kg
Země původu: Čína,

Popis produktu

Jedna z nejzákladnějších surovin, která po staletí nechybí v žádné pořádné kuchyni. Jednostroužkový česnek má silné aroma. Jeho výhoda je praktitičnost, kdy oloupete místo více malých stroužků jeden velký. Doporučujeme přidávat k pečením. 
Česnek je vytrvalá bylina původem ze střední Asie. Obsahuje vitaminy A, B a C, vápník, selen, jód a další látky, díky kterým ničí bakterie, působí dezinfekčně a posiluje organismus a obranyschopnost. Podporuje látkovou výměnu, hojení ran a sexuální výkonnost. Dále snižuje hladinu cholesterolu, stresu, krevního tlaku a riziko rakoviny.
V lidovém lékařství se užívá jako antibiotikum a antiseptikum. Užívá se při nachlazení, chřipce a bolesti v krku, ale také jako prevence. 

Použití

Syrový česnek je nepostradatelná kuchyňská zelenina, používaná spíše jako dochucovací a kořenící ingredience. Z bylinek česnek dobře ladí s rozmarýnem, tymiánem, oreganem nebo bobkovým listem či kmínem. Jeho chuť ještě více vynikne v kombinaci s cibulí, což zvláště oceníme při vaření různých masových vývarů. Málo známým faktem je, že se česnek výborně hodí i do jídel připravovaných na bílém či červeném víně. Ze zeleniny česnek dobře funguje s cuketou, paprikami, rajčaty, květákem, brokolicí a špenátem.

Skladování

Skladujte při teplotě 2 - 6°C, vlhkost do 65%.

Složení

Česnek jednostroužkový