Cibule žlutá, síť

1 kg
Bez éček
39,90 Kč 39,90 Kč/kg
Země původu: Egypt,

Popis produktu

Žlutá cibule - tento druh je nejběžnější, je k dostání všude a nejvíce se používá. Cibule kuchyňská se pěstuje v mnoha různých odrůdách, lišících se tvarem i barvou. Cibule je bohatá na vitamíny C, P, B1 a B2, z nerostných látek obsahuje vápník a fosfor. Cibuli bychom měli hodně používat, protože zdravější bylinu nenajdeme. Má močopudné účinky, hojí rány a pomáhá proti chřipce a nachlazení a také při zánětu v krku.
Cibule pochází ze západní Asie, prokazatelně ji pěstovali již staří Sumerové 4000 let před naším letopočtem. Vedle chleba byla hlavní potravou.

Použití

Žlutá cibule se právem nazývá královnou zeleniny, její výrazná a štiplavá chuť má všestranné využití v české i světové kuchyni. Tvoří základ gulášů, omáček, polévek či dušených zeleninových směsí, dochucuje výpeky masových pečení i přílohy z brambor, rýže či luštěnin. Syrová žlutá cibule se dá použít jak do různých salátů, na tlačenku nebo třeba do oblíbených utopenců či nakládané zeleniny a hub, ale nejvíce jednoznačně kraluje v teplé kuchyni. Výborně se uplatní i samostatně v roli hlavní ingredience, příkladem může být cibulová polévka, smažené kroužky v těstíčku či marmelády, jež slouží jako dip či doplněk ke steakům. Od ostatních druhů cibule se odlišuje hlavně tím, že se vydrží delší dobu vařit i při vysokých teplotách, a zachová si nejvíce chuti.

Skladování

Uchovávejte v temnu, suchu a chladu.

Složení

Cibule žlutá
Nová sklizeň