Slide 1 of 2

Papriky Padrone na gril, balení

200 g
44,90 Kč 224,50 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Španělsko,

Popis produktu

Papriky Padrón jsou odrůdou papriky, jejichž název je odvozen od obce Padrón v provincii A Goruna, Galicie, v severozápadním Španělsku. Jedná se o malé papriky asi 5 cm dlouhé, s barvou v rozmezí od jasně zelené až po žlutavě zelenou a občas červenou. Jejich zvláštnost spočívá v tom, že i když je jejich chuť obvykle jemná, 10 - 25%  je obzvláště pálivá. Zda budou papriky hodně, či mírně pálivé závisí na množství vody a slunečního světla během jejich růstu. 
Všechny druhy papriky obsahují vitamíny A, C a K, přičemž nejbohatší na vitamíny je paprika červená. Rovněž jsou významným zdrojem minerálů, jako je například draslík, hořčík, fosfor  a vápník. Zelená paprika obsahuje kyselinu listovou, vitamíny B (hlavně B9) a E.

Použití

Pimientos de padrón jsou menší zelené papričky, které patří mezi oblíbené španělské tapas - tedy drobné pochutiny, které si Španělé dopřávají se sklenkou dobrého piva nebo vína. Patří mezi tradiční jídla z oblasti Galície, kde se připravují dozlatova opékané na olivovém oleji. Výborně chutnají plněné kozím nebo balkánským sýrem, lehce ogrilované. 
Tapas: omyté a osušené papričky vložte do pánve s rozehřátým olivovým olejem. Papričky začnou pomalou zlátnout a opékat se, často je míchejte, aby se opekly ze všech stran. V průběhu vhoďte do pánve trochu hrubozrnné soli a promíchejte. Jakmile jsou papričky zplasklé a dozlatova opečené ze všech stran, můžete je vyjmout z pánve na talíř. Před servírováním je dostatečně posypte hrubou solí. Pimientos de padrón se mohou připravovat také na grilu. Určitě je proto vyzkoušejte jako přílohu k masu nebo jen tak – po Španělsku – jako chuťovku nebo předkrm.

Skladování

Papričky skladujte v chladu a suchu - ideálně v lednici v pootevřeném sáčku.

 

Složení

Papriky Padrone