Dýně máslová kostky

500 g
64,90 Kč 129,80 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Dýně máslová, oloupaná, očištěná a nakrájená na kostky, bez organických vad - polotovar pro rychlé vaření.
Chuť a vůně máslové dýně je nasládlá a jemně aromatická. Rozdíl v chuti dýní sice není diametrálně odlišný, ale chuť dýně máslové je intenzivnější a lehce sladší. Dýně je dobrým zdrojem vlákniny, vitamínu A a C, hořčíku, vápníku a draslíku.

Použití

Dýně se konzumuje zásadně tepelně zpracovaná. U nás je dýně v jídelníčku značně opomíjena. Je ale výbornou ingrediencí do polévek a nádivek do drůbeže nebo jiného masa. Hodí se také jako do moučníků i jako zvláčňující příměs do těsta. Skvělá je také k těstovinám a rýži.
Dýňové pyré: nakrájenou dýni vložte do kastrolu a trochu podlijte několika lžícemi vody. Osolte špetkou soli, zakryjte a duste na mírném ohni 20 minut doměkka. Nakonec lehce rozmačkejte vidličkou, nebo rozmixujte, případně protlačte lisem na brambory a nechte vychladnout. Tohle pyré využijete nejen jako přísadu do pečení, nejen jako samostatný dezert, ale klidně ho upotřebte jako polotovar do omáčky k masu, k výrobě krémového italského risotta nebo jako přísadu do zapékaných lasagní.

O výrobci

Výroba lahůdek Vojkov vznikla v roce 1997, zabývá se výrobou lahůdkářského zboží: saláty, pomazánky, chlebíčky, obložená vejce, aspikové výrobky, rybí výrobky, sekaná, tepelně opracované masné výrobky, masné polotovary, obložené mísy, chuťovky, knedlíky. Také vyrábí zboží na rodinné a podnikové oslavy a rauty.

Skladování

Skladujte při teplotě 1 - 5°C, po otevření spotřebujte do 24 hod.

Výrobce

Jan Třešňák
Výroba lahůdek Vojkov
257 53 Vojkov 20
Česká republika

Prohlášení Regina obaly s.r.o.
Tímto prohlašujeme, že vauovací sáčky jsou vyrobeny z výrobní folie, která je z Polyamidu a z Polyethylenu (PA/PE), tudíž se standardně recyklují a můžete je třídit do žluté popelnice. 

Složení

Dýně máslová