Jablko odr. Ambrosia

cca 160 g
Prémiová kvalita

cca

 11,44 Kč 69,90 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Jablko odrůdy Ambrosia pochází z Britské Kolumbie, jeho chuť a jeho vzhled byl tak výjimečný, že dostalo jméno "Ambrosia“, které v řecké mytologii znamená “jídlo bohů”.

Je to dvoubarevné jablko se žlutým pozadím a jasnou, lesklou, červenou barvou, na první pohled velmi přitažlivé. Jeho velmi sladká, šťavnatá chuť, s nádechem medu a nektaru, jej činí velmi aromatickým, vzhledem k nadprůměrné hladině cukru a velmi nízké kyselosti.

Výhodou tohoto jablka je, že může být skladováno po dlouhou dobu bez ztráty chuti a křupavosti.

Jablka obsahují provitamin A, vitaminy B1, B2, B3, B6, kyselinu listovou a řadu minerálních látek. Vláknina zlepšuje činnost střev, částečně pomáhá snižovat cholesterol a působí blahodárně na odvodnění organismu.

Použití

Jablka se konzumují především čerstvá. Výborná jsou jako odpolední zdravá svačinka. Hodí se např. do moučníků, koláčů, marmelád či džemů. Jablečná kaše či pyré je velmi oblíbené u malých dětí. Jablka jsou také vynikajícím doplňkem např. při přípravě drůbeže.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Jablka můžete využít například v receptu na salát z jablka, květáku a modrého sýračokoládová buchta s jablky krevetový koktejl s jablky a limetouvepřové kotlety s jablky a brusinkami nebo okurkový salát s jablky a jogurtem.

Skladování

Skladujte v chladu a temnu. Nebo v chladničce při teplotě 8–12 °C.