It´s Natural BIO Pepř černý mletý

20 g
BIO
 29,90 Kč 1 495,00 Kč/kg
Země původu: Srí Lanka,

Pepř černý mletý – mleté sušené nezralé plody pepřovníku černého (Piper nigrum L.).

Jedná se o jednodruhové koření. Pepř černý je nepostradatelným kořením každé domácnosti a má velmi široké použití. Má velmi intenzivní vůni. Čerstvé plody pepře mají velikost hrachu. Na začátku jsou zelené, zralé plody mají tmavě červenou barvu. Keř pepřovníku kvete celý rok a plody průběžně dozrávají. Za svoji ostrou chuť pepř vděčí látce piperin, která je obsažená ve vrchní vrstvě plodu.

Baleno v Polsku.

Použití

Používá se k dochucení polévek, masa, pomazánek, těstovin, salátů a zeleninových jídel. Pepř můžeme přidat kdykoliv během vaření nebo dušení.

O výrobci

Společnost Pěkný-Unimex je součástí nadnárodní skupiny Prymat Group, která se řadí mezi přední výrobce koření ve střední a východní Evropě. Velmi rychlý dynamický rozvoj zařadil společnost Pěkný-Unimex mezi přední významné představitele kořenářských producentů na českém trhu. V současné době společnost Pěkný-Unimex nabízí svým zákazníkům pod značkami Avokádo, Kucharek, Nadir a it’s NATURAL široké portfolio potravinářských výrobků – koření a kořenících směsí, marinád, hořčic, křenů, sypkých a tekutých ochucovadel a bujonů.

Skladování

Skladujte na suchém a tmavém místě. 

Výrobce

Pěkný-Unimex s.r.o.
Rubešova 72/9
120 00 Praha 2
Česká republika