Halibut grónský filet bez kůže

cca 300 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 4 DNY

Denní kontrola cen

cca

 149,97 Kč 499,90 Kč/kg
Země původu: Norsko,

Jemně aromatické maso halibuta se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin, ale vyšším obsahem tuku.

Halibut grónský, zvaný také platýs černý, patří k nejchutnějším a nejvýživnějším mořským rybám. Žije v severních částech Tichého a Atlantického oceánu. 

Jedná se o rozmrazený výrobek. 

Použití

Hodí se na všechny způsoby úpravy. Výborně chutná dušený nebo vařený v páře. Neměl by se příliš kořenit, aby nezaniklo jeho příjemné aroma.

Stejně jako u ostatních ryb i u Halibuta grónského vynikne jeho chuť na másle, proto doporučujeme následující recept:

Rybu osolíme, opepříme a okmínujeme.  Na pánvi si rozehřejeme máslo a přidáme také olej. Na dobře rozehřáté pánvi smažíme halibuta do zlatova. Pokud jsou filety příliš vysoké, necháme je 5 minut dodělat, v předem dobře rozehřáté troubě. Podáváme se zeleninovým salátem nebo bramborovou kaší. Dobrou chuť!

O výrobci

Fjord Bohemia se specializuje na zpracování veškerých čerstvých ryb a dalších mořských produktů. Další činností je uzení lososů přírodním a tradičním způsobem na bukovém dřevu, bez dodatečných konzervačních látek, včetně jejich distribuce. 

Skladování

Skladování: skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

Fjord Bohemia s.r.o
Za Avií 914/2
196 00 Praha - Čakovice
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.