Qualivo

Qualivo Uzená vepřová kýta

cca 0,53 kg

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 11 DNŮ

Od českého farmářeZachraň mě za 108,75 Kč
Vyprodáno. Očekáváme v po.
Poslat e-mail, až bude skladem
Zobrazit podobné zboží z kategorie »
Kategorie:
Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Za luxusním masem z Qualiva nestojí žádný trik. Jen náležitá péče o každé zvíře, respekt k jeho potřebám a špičkové krmivo podle švýcarské receptury. Masný výrobek tepelně opracovaný, uzený.

  • výjimečně jemné a chutné 
  • atraktivní struktura a barva bez nežádoucích pachutí (obzvláště u tuku)
  • vysoký kulinářský zážitek i z běžnějších řezů

Qualivo je prémiové maso produkované podle unikátní švýcarské metody krmení a chovu s důrazem na imunitu a zdraví zvířat. Výsledkem je velice křehké, lehce stravitelné maso s krátkou dobou kuchyňské úpravy.

Vepřové maso pochází z českého chovu v Choťovicích. Zvířata jsou pod pravidelnou kontrolou veterinární správy a všechny prasničky jsou pravidelně měřeny ultrazvukem s cílem optimalizovat výšku špeku a podíl libové svaloviny. Zmodernizované stáje nabízí zvířatům pohodlné a bezstresové ustájení.

Použití

Vyzkoušejte například uzené vepřové maso s pečenými bramborami a cibulkou.

Maso vložíme do hrnce s vodou, chvíli ho povaříme, následně vyjmeme a propláchneme pod tekoucí vodou. Vyměníme vodu v hrnci a přidáme oloupanou mrkev, petržel, celer, česnek a cibuli. Znovu přivedeme k varu a maso uvaříme doměkka. 

Očištěné a osušené brambory vložíme do pekáče, pokapeme olejem a osolíme. Promícháme a proložíme snítkami rozmarýnu. Dáme do truby předehřáté na 210 °C a pečeme doměkka asi 30–45 minut.

Cibuli oloupeme a nakrájíme na tenká kolečka. V pánvi rozpálíme olej a cibuli osmahneme dozlatova. Uvařené maso krájíme na plátky a podáváme spolu s pečeným bramborem, cibulkou a sklenicí vychlazeného piva nebo vína. 

O výrobci

Maso z Choťovic je rodinná farma zabývající se především chovem a porážkou prasat. Další činností je porcování nejen vepřového, ale všech druhů zvířat. 

Hlavní rozdíl oproti tradičnímu, čistě organickému nebo konvenčnímu způsobu produkce masa, je způsob krmení. Zvířata jsou krmena výhradně krmnými směsmi Qualivo, senem nebo slámou. Krmivo je vyráběno buď přímo společností Hofmann Nutrition AG, nebo je mícháno podle jejích receptur. Obsahuje striktně kontrolované  komponenty, které jsou optimálně přizpůsobeny věku a vývoji zvířat. Qualivo zvířata jsou vždy perfektně krmena a vybalancována.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C. 

Výrobce

Ing. Karel Horák
Žehuň 116
289 05 Žehuň
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 11 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

vepřová kýta
Konzervant
E250 - Dusitan sodný
Maltodextrin
Stabilizátor
E451 - Trifosforečnany
dextróza
Zahušťovadlo
E407 - Karagenan
Antioxidant
E316 - Erythorban sodný
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.