-28 %

Qualivo Žehuňská klobása

cca 220 g
Od českého farmářePrémiová kvalita
Akce do 31. 12.
cca 44,28 Kč 199,90 Kč/kg279,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Žehuňská klobása v prémiové kvalitě, vyrobená z hovězího a vepřového masa v optimálním poměru, díky čemuž má skvělou šťavnatou chuť.

  • výjimečně jemné a chutné 
  • atraktivní struktura a barva bez nežádoucích pachutí (obzvláště u tuku)
  • vysoký kulinářský zážitek

Qualivo je prémiové maso produkované podle unikátní švýcarské metody krmení a chovu s důrazem na imunitu a zdraví zvířat. Výsledkem je velice křehké, lehce stravitelné maso s krátkou dobou kuchyňské úpravy.

Vepřové maso pochází z českého chovu v Choťovicích. Zvířata jsou pod pravidelnou kontrolou veterinární správy a všechny prasničky jsou pravidelně měřeny ultrazvukem s cílem optimalizovat výšku špeku a podíl libové svaloviny. Zmodernizované stáje nabízí zvířatům pohodlné a bezstresové ustájení.

Qualivo je prémiová značka masa nejvyšší kvality. Sofistikovaný koncept chovu a prémiové krmivo zabezpečuje špičkovou úroveň zdraví zvířat a skvělou chuť masa. Jednoznačný rozdíl ve stabilitě kvality v čase, krátké době kuchyňské úpravy spojené s prémiovou křehkostí, chutí, barvou a strukturou masa je potvrzeno dlouhodobou existencí této značky.

Celý systém byl implementován ve Švýcarsku již v roce 1995 a dnes stojí na špičce nejvyšších etických a environmentálních standardů s důrazem na dosažení nejvyšší kvality a bezpečnosti potravin pro konzumenty. Zvířata žijí v čistém prostředí a chov je prostý genetických modifikací, hormonů, antibiotik a dalších nadužívaných medikací.

Použití

Klobásu si můžete vychutnat jak za studena, tak za tepla, hodí se k pozvolnému grilování na ohni. Můžete si ji vychutnat ale i v různých pokrmech jako je zelňačka, frankfurtská polévka nebo se hodí i jako doplněk na masové špízy.

Tip! Připravte si výbornou zelňačku podle následujícího, jednoduchého receptu:

Šťávu z kysaného zelí slijte do misky. Zelí, pokud je hodně kyselé, můžete propláchnout a dejte ho do hrnce s bobkovými listy, kmínem a novým kořením a zalijte masovým vývarem. Zelí vařte na mírném ohni skoro doměkka. Mezitím si oloupejte a na kostičky nakrájejte cibuli a klobásu. Na pánvi s rozehřátým olejem nebo sádlem orestujte cibuli a nakrájenou klobásu, zasypte moukou a upražte řidší jíšku. Nakonec vsypejte sladkou, lahůdkovou papriku, promíchejte a odstavte. Nechte směs zchladnout. Tuto směs vmíchejte do zelí, dochuťte solí a pepřem a provařte ještě alespoň 15 minut.

O výrobci

Maso z Choťovic je rodinná farma zabývající se především chovem a porážkou prasat. Další činností je porcování nejen vepřového, ale všech druhů zvířat. Cílem firmy je nabízet zákazníkům kvalitní výrobky z masa té nejvyšší kvality.

Hlavní rozdíl oproti tradičnímu, čistě organickému nebo konvenčnímu způsobu produkce masa, je způsob krmení. Zvířata jsou krmena výhradně krmnými směsmi Qualivo, senem nebo slámou. Krmivo je vyráběno buď přímo společností Hofmann Nutrition AG, nebo je mícháno podle jejích receptur. Obsahuje striktně kontrolované a vysoce kvalitní komponenty, které jsou optimálně přizpůsobeny věku a vývoji zvířat. Qualivo zvířata jsou vždy perfektně krmena a vybalancována.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 1–5 °C.

Výrobce

Ing. Karel Horák
Žehuň 116
289 05  Žehuň
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 10 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Vepřové maso74 %
Hovězí maso11 %
Sůl
Voda
Kutrovací směs
Modifikovaný bramborový škrob
Rostlinná vláknina
Nativní bramborový škrob
Zahušťovadlo
E412 - Guma guar
Dextróza
Koření
Pepř
Česnek
Paprika
Stabilizátor
E451 - Trifosforečnany
Látka zvýrazňující chuť a vůni
E621 - L-glutaman sodný
Aroma
Antioxidant
E300 - Kyselina L-askorbová
Barvivo
E120 - Kyselina karmínová, karmíny
Konzervant
E250 - Dusitan sodný
Zobrazit vše
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.