Kedlubna 1 ks

1 ks
Čerstvě sklizeno
15,90 Kč 15,90 Kč/ks
Země původu: Česká republika,

Kedlubnu si oblíbíte pro její nasládlou chuť a křupavost. Dáváme si záležet, abychom vám už za šest hodin dodali od lokálních pěstitelů ty nejčerstvější kousky, které ještě ráno spokojeně odpočívaly v řádku u farmáře. Pojďte je s námi vyzkoušet!

Hlíza bývá kulovitá nebo zploštělá, na povrchu může mít barvu šedozelenou až žlutozelenou nebo fialovou. Uvnitř hlízy je šťavnatá dužina bílé barvy.

Použití

Kedlubnu lze konzumovat za syrova nebo tepelně upravenou.

Hodí se do zeleninových nebo masových směsí. Také skvěle chutná v polévkách nebo pomazánkách.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Tato kedlubna byla vypěstována výhradně pro Rohlik.cz naším lokálním pěstitelem. Zakoupením této kedlubny podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Na skladování nejsou kedlubny příliš náročné. Potřebují chladno, sucho a ideálně tmavé prostředí. Pro krátkodobé skladování je uložte bez listů a kořenů do sklepa či chladničky.