Site languages:ČeskyEnglish
Slide 1 of 2

MozzarellArt Scamorza uzená

250 g
Od českého farmářePrémiová kvalita
139,90 Kč 559,60 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Ručně vyráběná podle italské receptury z českého nepasterované­ho mléka.

Nejvýstižnějším názvem v češtině by byla zřejmě sušená mozzarella. Zrající cca 30 dní, než má správnou chuť a konzistenci. Po výrobě zůstane scamorza naložená ve vodě se solí zhruba 3 až 5 hodin. Vnější vrstva se díky soli vytvoří ochranný filtr a vnitřek sýra poté zraje. 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí

Použití

Ideální je ji dát na gril zhruba na 2 minuty, poté podávat například s bruschettami.

Příběh firmy Mozzarellart

Tiziana a Marco - pár, který stojí za vznikem Mozzarellart pochází z Apulie, Itálie. Do České republiky přišli společně poprvé v roce 2008 jako studenti. Milují mozzarellu a je to součást jejich tradice, proto se rozhodli sdílet tradici s městem, které nyní nazývají domovem. A tak v roce 2014 v Praze otevřeli Mozzarellart.

S výrobou začínají v pět hodin ráno a první čerstvý sýr mají připravený kolem deváté hodiny ráno. Všechny sýry, které u nich najdete jsou čerstvé a vyrobené dnes. Používají to správné množství surovin, díky kterému vám mohou zaručit 100% čerstvost.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, uvnitř a jídlo

O výrobci

Mozzarellart je prvním výrobcem ručně vyráběné mozzarelly v Praze. Tento obchod a jeho koncept výroby je naprosto unikátní nejen v Praze, ale v celé České republice.

Motto, kterým se řídí zní: “Italská tradice, české mléko”. Jejich jedinečná receptura jim umožňuje vyrábět sýry, které mají výjimečnou kvalitu a čerstvost. Každý den vyrábí sýry různých druhů - mozzarella, burrata, ricotta, scamorza atd.
A ačkoliv má každý jinou chuť, jednu věc mají všechny společnou - jsou vyráběny bez použití konzervačních nebo jiných přidaných látek. 

V Mozzarellart věří, že by mozzarella měla být vyrobena pouze z přírodních věcí (mléko, sůl a syřidlo). A díky tomu jsou schopni poskytovat produkty mimořádně vysoké kvality. 

Skladování

Skladujte v chladu při teplotě 2-4°C.

Upozornění

Není vhodné pro těhotné ženy.

Výrobce

Mozzarellart
Bělehradská 237/11
Praha 4 - Nusle

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 6 dnů.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Mléko
Jedlá sůl
Syřidlo
Regulátor kyselosti
E330 - Kyselina citronová

Alergeny

Mléko
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.