BOIRON

SEDALIA sirup 1X200ML

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
259,90 Kč 259,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

SEDALIA je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě nezávažných úzkostných stavů, jako je nervozita, neklid a podrážděnost, a lehkých poruch spánku u dětí od 1 roku. Tento přípravek je určen pro děti starší 1 roku. Nepodávejte dětem mladším 2,5 let bez porady s lékařem. Prosím, vezměte na vědomí, že za neklidem a/nebo nervozitou u dětí se mohou skrývat některá závažnější onemocnění či stavy. Pokud máte jakékoli pochybnosti o příčině těchto obtíží, kontaktujte lékaře. Pokud se do 7 dnů Vaše dítě nebude cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem. Balení: 200 ml.

Léčivými látkami ve 100 g sirupu jsou: CHAMOMILLA RECUTITA 9CH 1,5 g, GELSEMIUM 9CH 1,5 g, HYOSCYAMUS NIGER 9CH 1,5 g, KALIUM BROMATUM 9CH 1,5 g, PASSIFLORA INCARNATA 3DH 1,5 g, DATURA STRAMONIUM 9CH 1,5 g. Pomocnými látkami jsou sacharóza, ethanol 96 %, kyselina benzoová, karamel a čištěná voda. Tento léčivý přípravek obsahuje alkohol. Dávka 5 ml obsahuje 15 mg alkoholu, což odpovídá 0,4 % (V/V). Množství alkoholu v jedné dávce tohoto přípravku odpovídá méně než 1 ml piva nebo vína. Takto malé množství alkoholu nemá žádné znatelné účinky. Tento léčivý přípravek obsahuje sacharózu. Dávka 5 ml sirupu obsahuje 3,9 g sacharózy. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí fruktózy, malabsorpcí glukózy a galaktózy nebo se sacharázo-izomaltázovou deficiencí nemají tento přípravek užívat. Tento léčivý přípravek obsahuje 5,5 mg kyseliny benzoové v jedné dávce (5 ml), což odpovídá 1,11 mg/ml. Zvýšení hladiny bilirubinu v krvi po jeho uvolnění z albuminu může zesílit novorozenecký ikterus, který se může vyvinout do kernikteru (ložiska nekonjugovaného bilirubinu v mozkové tkáni).

Dávkování: Vždy podávejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Děti od 1 roku: 5 ml sirupu ráno a večer. Pro odměření uvedené dávky použijte přiloženou odměrku. Množství v ml je uvedeno na odměrce. Po každém použití je třeba odměrku vymýt a usušit. Děti od 1 roku do 2,5 let mají užívat tento léčivý přípravek pouze po předchozí poradě s lékařem pro zajištění včasné diagnózy v případě závažnějších zdravotních problémů. Léčba nemá přesáhnout 10 dní. Jakmile příznaky odezní, ukončete podávání přípravku. Pokud se do 7 dnů příznaky nezlepší nebo pokud se zhorší, poraďte se s lékařem.

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. Neužívejte v případě hypersenzitivity na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku.

Výrobce: BOIRON

EAN: 3352712002931

SUKL kód: 47750

Farmakoterapeutická skupina: Homeopatika (česká ATC skupina)

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek